خدمات‌دهی بانک‌ها فقط به مشتریان خود | اتاق خبر
کد خبر: 326517
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 20:13
با توجه به اینکه سه روز به پایان سال باقی مانده و مراجعه برای دریافت اسکناس و انتقال وجه به خودپردازها افزایش یافته، اغلب بانک‌ها با تغییر در سیستم نرم‌افزاری، فقط به مشتریان خود خدمات می‌دهد.

اتاق خبر: همانند سال‌های گذشته با روند رو به رشد تراکنش‌ها در شبکه شتاب و دریافت وجه از خودپردازها، بانک‌ها برای پاسخگویی به مشتریان خود تمهیدات خاصی در نظر گرفته‌‌اند.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ هم‌اکنون خودپردازهای اغلب بانک‌ها تنها به مشتریان خود وجه نقد پرداخت می‌کنند و برای دارندگان کارت سایر بانک‌ها محدودیت تعیین کرده‌اند.

به عنوان مثال خودپرداز بانک رفاه کارگران حداکثر سقف پرداخت وجه نقد را 25 هزار تومان در نظر گرفته و خودپردازهای بانک ملی به دارندگان کارت سایر بانک‌ها وجه نقد نمی‌دهد.

بانک‌های دی، سینا و سامان و تجارت هم از جمله بانک‌های بودند خبرنگار ما به خودپردازهای آن مراجعه کرد و نتوانست وجه نقد دریافت کند.

در این میان اما بانک‌های پاسارگاد و ملت علاوه بر سرویس‌دهی به مشتریان خود، به تقاضای مشتریان سایر بانک‌ها هم پاسخ می‌دهند.

کارمندان شعب بانک‌ها در پاسخ به این سوال که چرا امکان دریافت و انتقال وجه از طریق خودپرداز شما وجود ندارد، می‌گویند: شبکه شتاب قطع شده است.

اما بررسی‌ها و تجربه سال‌های گذشته نشان می‌دهد شبکه شتاب مشکلی ندارد و بانک‌ها برای اینکه در روزهای پایانی سال بتوانند به نیاز مشتریان خود پاسخ دهند و ازدحام در خودپرداز موجب اختلال نشود و با کمبود اسکناس مواجه نشوند، سیستم را به‌گونه‌ای تنظیم می‌کنند که فقط مشتریان خودشان بتوانند از خدمات بانک استفاده کنند.

 

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید