زنگنه در پیام نوروزی: سال 94 سهم از دست رفته ایران از بازار نفت را پس گرفتیم | اتاق خبر
کد خبر: 326545
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 22:22
وزیر نفت گفت: سهم از دست رفته ایران از بازار نفت در این سال باز پس گرفته شد.

اتاق خبر: وزیر نفت در پیام نوروزی با بیان اینکه صنعت نفت در سال ٩٤ مسئولیت های خود را در تحقق اهداف و برنامه های توسعه ای صنعت نفت بر محور اصول اقتصاد مقاومتی با جدیت دنبال کرد، گفت: سهم از دست رفته ایران از بازار نفت در این سال باز پس گرفته شد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ در پیام نوروزی بیژن زنگنه آمده است: در سال 1394 با همت و تلاش دولت و توانمندی و کاردانی مدیران سیاسی شایسته این مرز و بوم ، برجام به سرانجام رسید و با لغو تحریم های ستمگرانه، گشایش فضایی جدید در روابط و همکاری های داخلی و بین المللی کشورمحقق شد.
وزیر نفت با برشماری اقدامات وزارت نفت در سال 94، افزوده است: از جمله این اقدامات، تکمیل و افتتاح مگاپروژه توسعه فازهای ١٥ و ١٦ پارس جنوبی، تلاش برای بازیابی موقعیت و جایگاه صنعت نفت کشور در عرصه ها و مجامع بین المللی و بازگرداندن سهم از دست رفته ایران از بازار نفت و افزایش تولید و صادرات نفت خام و میعانات گازی بوده است.
زنگنه ادامه داده است: تلاش برای جذب فناوری در بخش های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت، تلاش برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای اجرای طرح های بزرگ، بهره برداری از هزاران پروژه گازرسانی، آغاز عملیات گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان، شتاب بخشیدن به توسعه پالایشگاه ستاره خلیج فارس، عقد قرارداد برای صادرات گاز به عراق و توسعه گازرسانی به نیروگاه ها از دیگر اقدامات به شمار می رود.
در ادامه این پیام آمده است: برگزاری موفقیت آمیز نشست مجمع کشورهای صادر کننده گاز (GECF)، توسعه فعالیت ها در مناطق مرزی و حوزه های مشترک نفت و گاز به ویژه در غرب کارون و پارس جنوبی، تصویب و معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی، برنامه ریزی برای توانمندسازی نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی صنعت نفت، انجام مذاکرات و تفاهم با شرکت های معتبر بین المللی و برنامه های حمایتی و مشارکتی دیگری که به طور مستقیم رفاه، سلامتی و امنیت مردم را به همراه دارد، از فعالیت های صنعت نفت در طول سال گذشته است.
وی به برنامه های پیش رو برای سال آتی اشاره و اعلام کرده است: در سالی که پیش رو داریم، با رفع مشکل کمبود منابع مالی، باید توسعه شتابان طرح های صنعت نفت در میدان های مشترک نفت و گاز و جبران عقب افتادگی ها را دنبال کرده و فازهای مختلفی از میدان مشترک پارس جنوبی و میدان های مشترک غرب کارون به تولید رسیده و افتتاح شوند و تولید از پالایشگاه ستاره خلیج فارس آغاز شود.
زنگنه ادامه داده است: همچنین باید عقد قراردادهای توسعه میدان های مشترک و ازدیاد برداشت از میدان های اصلی تولید نفت کشور در چارچوب مدل جدید قراردادهای نفتی دنبال شود. 

94109

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید