پیش شرط عربستان برای مذاکره با ایران | اتاق خبر
کد خبر: 326667
تاریخ انتشار: 27 اسفند 1394 - 10:18
تسنیم نوشت: ترکی فیصل می گوید در صورت اعلام آمادگی ایران برای خروج نیروهایش از سوریه ریاض آمادگی دارد تا با تهران گفت‌وگو کند.

اتاق خبر - رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان با اشاره به اینکه ایران و عربستان منافع مشترکی دارند که باید بر روی آنها تمرکز کنند، گفت: در صورت اعلام آمادگی ایران برای خروج نیروهایش از سوریه ریاض آمادگی دارد تا با تهران گفت‌وگو کند.

«ترکی الفیصل» رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان در مصاحبه با شبکه خبری بی بی سی عربی گفت: در صورتی که ایران آمادگی خود را برای خروج نیروهایش از سوریه اعلام کند ریاض آمادگی دارد با تهران گفت‌وگو کند. وی با اشاره به مناسبات ایران و عربستان در سال‌های گذشته تاکید کرد که ایران و عربستان منافع مشترکی دارند که می‌توانند بر روی این منافع تمرکز کنند.

ترکی الفیصل در بخش دیگری از سخنان خود با استقبال از عقب نشینی نیروهای روسیه از سوریه، گفت که این اقدام غیر منتظره بود و به پیشرفت مذاکرات صلح کمک خواهد کرد. تمامی کشورهای خارجی باید نیروهای خود را از سوریه عقب بکشند.

الفیصل درباره پاسخی که به مصاحبه اوباما با هفته نامه آتلانتیک داده بود، گفت: احساس کردم نمی‌توانم در قبال اتهاماتی که رئیس جمهور آمریکا درباره عربستان مطرح کرده است سکوت کنم و «عربستان اولین تولید کننده تروریست ها در دنیا نیست.» اوباما در مصاحبه خود با مجله آتلانتیک تعدادی از همپیمانان آمریکا از جمله عربستان را حامی تروریسم اعلام کرده بود. 

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید