چالوس نیازمند شهرداری فعال است | اتاق خبر
کد خبر: 326840
تاریخ انتشار: 28 اسفند 1394 - 01:16
امام جمعه چالوس:
امام جمعه شهرستان چالوس با اشاره به موقعیت شهرستان چالوس گفت: این شهرستان نیازمند شهرداری است که در 24 ساعت از شبانه‌روز خدمتی شایسته به‌مردم ارائه کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، حجت‌الاسلام محمد‌مهدی راشدی‌نوری امشب در مراسم تودیع و معارفه شهردار چالوس با تاکید بر استفاده صحیح از فرصت‌های به‌دست آمده اظهار کرد: همه مدیران باید به این امر واقف باشند که فرصت‌ها در یک چشم برهم زدنی از دست می‌رود و باید وقت را غنیمت شمرد.

وی خدمت‌رسانی مطلوب به‌ مردم را برای مدیران ضروری خواند و افزود: هر مدیری باید به‌جای شعار دادن حرف‌های خود را عملیاتی کند تا هم رضایت خداوند را از آن خود و هم موجبات عمران و آبادانی را فراهم کند.

امام جمعه شهرستان چالوس با اشاره به زیرساخت نامناسب شهرستان چالوس بیان کرد: این شهرستان با این درآمدهای ناچیز ساخته نمی‌شود و نیازمند کاری جهادی با همت جمعی است.

وی با تاکید بر اینکه سیاست‌گذاری درست مشکلات عمومی مردم را برطرف می‌کند، خاطر‌نشان کرد:  شهردار جدید باید با برنامه‌ریزی درست برای تامین اعتبارات و با تلاش مضاعف علاوه بر استفاده از  نیروهای شهرداری از تجربیات و توانمندی مدیریت شهری نیز استفاده لازم را ببرد.

راشدی‌نوری به قدرشناسی از فعالیت و عملکرد مدیران تاکید کرد و ادامه داد: نباید به‌دلیل وجود برخی از ضعف‌ها منکر کارهای مثبت مدیران شد بلکه می‌توان با بهره‌مندی از نظرات کارشناسی کسانی که دلسوز شهر هستند قدم‌های مثبتی برداشت.

وی منصب و مقام را عواملی از دست رفتنی و موقتی برشمرد و تصریح کرد: این منصب‌ها امانتی است که در اختیار افراد قرار دارد، بنابراین باید قدرشناس این امانت‌ها بوده و بدانند که این عمل با زحمت و خدمت محقق می‌شود.

این مسئول خاطر‌نشان کرد: بدون شک اعضای شورای اسلامی شهر چالوس نیز انتظار گوش به‌فرمان بودن مدیریت شهری را ندارند، بلکه آنچه برای آنها مهم است تعامل و همکاری مناسب و ارائه نظرات درست و مثبت است.

وی با بیان اینکه تمام بی‌توجهی پرسنل شهرداری به سوء مدیریت شهری بر می‌گردد، خاطر‌نشان کرد: یک مدیر باید توانایی بهره‎مندی از کارکنان را داشته و از فرصت‌ها به‌درستی استفاده کند تا بتواند توسعه شهر را رقم بزند.

راشدی‌نوری در پایان با بیان اینکه اجرای کارهای فرهنگی، عمرانی، فضای شهری و ... توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر انجام می‌شود، گفت: با توجه به ورود مسافران زیاد به چالوس و وضعیت بارندگی، شهردار جدید چالوس در روز آخر کاری سال، کار سختی در پیش دارد که نیازمند همکاری همه مسئولان واحدهای شهرداری و پرسنل است.

وی در پایان با تاکید بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شهری گفت: وقتی یک مدیری بر سر کاری حاضر شد باید میدان عملش به‌شکلی شود که مردم آثار حضورش را حس کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر چالوس نیز در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های ایوب صالحی شهردار سابق چالوس اظهار کرد: سرپرست شهرداری چالوس نیز در این مدت در صورت بروز مشکلات گام‌های موثری برای شهر برمی‌داشت.

یحیی زال‌نژاد با تاکید بر اینکه هر شهرداری با داشتن نیروی توانمند موفق می‌شود، افزود: در یک مجموعه باید همه افراد از سطوح پایین تا بالا تلاش کنند تا روند روبه‌رشدی در سطح شهر ایجاد شود.

وی با بیان اینکه مردم سزاوار بهترین‌ها هستند، گفت: با توجه به اینکه فضا و امکانات موجود با سرانه جمعیت این شهرستان هم‌خوانی ندارد، بنابراین باید تمام تلاش خود را برای رسیدن به‌سطح مطلوب معطوف کرد.

در این مراسم با حکم استاندار مازندران،  علیرضا طاهری‌نسب به‌عنوان شهردار چالوس معرفی شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید