سازمان ملل بمباران عربستان در حجه یمن را محکوم کرد | اتاق خبر
کد خبر: 326929
تاریخ انتشار: 29 اسفند 1394 - 00:46
سازمان ملل بمباران عربستان در حجه یمن را که تعداد زیادی از مردم و غیرنظامیان را به کام مرگ فرستاد، محکوم کرد و آن را غیرقابل قبول خواند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، «زید رعد الحسین» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل به بمباران عربستان در استان حجه (شمال غرب) یمن واکنش نشان داد.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، این مسئول بلندپایه شورای حقوق بشر با اعتراض به کشته شدن بیش از 100 نفر در حمله عربستان به حجه، گفت: عربستان مسئول افزایش کشته‌های غیرنظامی [در یمن] است.

زید الحسین افزود: این حوادث وحشتناک روزانه و مرتب اتفاق می‌افتد و اصلا قابل قبول نیست. علاوه بر این، بر خلاف وعده‌هایی که درباره انجام شدن تحقیقات [مستقل] در این خصوص داده می‌شود، ما نیازمند این هستیم که در این امر پیشرفتی ببینیم [و تحقیقاتی انجام بشود].

نهادهای بین‌المللی عمدتا مانند آمریکا و دیگر حامیان غربی عربستان در غرب و در منطقه، در مقابل کشتار مردم در یمن غالبا ساکت هستند اما در دوره اخیر آمار کشته‌های غیرنظامی به طوری افزایش یافته که گاهی دبیر کل سازمان ملل و گاهی اعضایی در شورای حقوق بشر به این امر اعتراض می‌کنند.

بر خلاف آنکه عربستان اعلام کرده که جنگ در یمن رو به پایان است، اما حملات به مناطق مسکونی یمن افزایش یافته است.

سه روز پیش عربستان دو حمله شدید هوایی به بازار مردمی در شهرستان «مستبأ» در استان حجه کرد و دست کم 120 نفر را کشت و زخمی کرد.

مستبأ دهستانی بزرگ در ناحیهٔ «لواء حجة»، در استان حجه در شمال غربی یمن واقع شده است.

همچنین یک رستوران در کنار این بازار نیز هدف قرار گرفته و تخریب شد. این حمله در ساعت اوج شلوغی و حضور مردم در بازار انجام شد و به همین دلیل تلفات آن بالا بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید