راه اندازی جنبش ملی مقابله با تروریسم در سنگاپور | اتاق خبر
کد خبر: 327055
تاریخ انتشار: 29 اسفند 1394 - 23:35
مقامات سنگاپور با افزایش تهدیدات تروریستی که در چند ماه گذشته در بالاترین سطح قرار گرفت جنبشی ملی برای آماده سازی این دولت – شهر و مردم به منظور حفاظت در برابر یک حمله احتمالی راه اندازی کردند.


به گزارش اتاق خبر و به نقل از ایرنا، مقام های سنگاپوری طی ماه های گذشته ده ها تبعه این دولت – شهر و یا کشورهای مختلف به ویژه بنگلادشی را به اتهام همکاری با گروه تکفیری داعش و یا تلاش برای گسترش تفکرات افراط گرایانه اخراج و یا بازداشت کرده اند.
طرح واکنش جامعه محور بخشی از رویکرد و استراتژی جدید مبارزه با تروریسم سنگاپور است که در کنار طرح های امنیتی تقویت واکنش پلیس ویژه و افزایش نظارت بر ساختمان ها انجام می شود.
'کی شانموگام' وزیر کشور و دادگستری سنگاپور روز شنبه همزمان با راه اندازی جنبش ملی آماده سازی برای مقابله با عملیات احتمالی تروریستی، گفت که توانایی سنگاپور برای مقابله با تروریسم بستگی به واکنش جامعه و پاسخ آن به چالش ها دارد.
براساس گزارش شبکه خبر آسیا، وی با تاکید بر اینکه تروریست ها به دنبال ایجاد فضای ترس و وحشت در جامعه هستند، اضافه کرد: مراقبت جامعه قبل و در طول مقابله با تروریسم و یک حمله احتمالی تروریستی نیاز فوری و قوی است. جامعه باید آماده و مجهز به مهارت های لازم برای محافظت از خود، خانواده و جامعه باشد.
وزیر کشور سنگاپور یکی دیگر از جنبه های اجرای جنبش مقابله با تروریسم را مقابله با توسعه افراطی گری و تأثیرات تبلیغات آنلاین دانست.
وی تهدید تروریسم را واقعی دانست و گفت: ما همه اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از یک حمله تروریستی انجام می دهیم. سازمان های اصلی تمام تلاش خود را انجام خواهند داد و امیدواریم که هرگز شاهد یک حمله نباشیم.
در حالی که 'کی شانموگام' استراتژی مبارزه با تروریسم و چالش ها را در سنگاپور 'کاملا موثر' دانست، اشاره کرد که در حال حاضر تروریست ها تهدیدات را افزایش داده و از تاکتیک های جدید تروریستی استفاده می کنند و به طور همزمان چند مکان مختلف و آسیب پذیر و شلوغ را مورد هجوم قرار می دهند.
وی گفت: بنابراین، اقدامات امنیتی به طور قابل توجهی در زمینه های حفاظت و مراقبت افزایش یافته است.
بنابر اعلام وزیر کشور سنگاپور، امنیت زیرساخت های ویژه مانند فرودگاه چانگی و ساختمان های دولتی و نیز اهداف نرم مانند مراکز تفریحی و مراکز خرید تقویت شده و دوربین های پلیس در 10 هزار نقطه مراقب اواضاع است.

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید