مونوکسیدکربن خانواده ای را در تبریز داغ دار کرد | اتاق خبر
کد خبر: 327356
تاریخ انتشار: 3 فروردین 1395 - 01:38
مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان شرقی گفت: در دومین روز سال ۱۳۹۵ شاهد حادثه ناگوار فوت شهروند تبریزی بدنبال مسمومیت با مونوکسیدکربن بودیم.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر حبیب حسینقلی زاده  گفت: ساعت ۱۰:۱۲ امروز دوشنبه، بدنبال اعلام گزارش کودک خردسالی با اپراتوری ۱۱۵ تبریز،   پایگاه  اورژانس ۲۰۶ به منزل مسکونی در خیابان حجتی اعزام شد.

وی افزود: با بررسی تکنسینهای اعزامی و رسیدگی به وضیعت این مصدوم که بدنبال نشت مونوکسیدکربن از آبگرمکن روی داده بود، از فوت خانم ۲۹ ساله  خبر دادند که کودک خردسال با مشاهده مادرش به اورژانس ۱۱۵ اطلاع داده بود.

وی ادامه داد:علايم مسموميت با منوکسيد کربن مي تواند طيف وسيعي از علايم را شامل شود که در بيماري هاي مختلفي ديده مي شود. بسياري از اين علايم شبيه به علايم سرماخوردگي است و اکثر افراد فکر مي کنند به دليل سردي هوا دچار سرماخوردگي شده اند. سعي در خوابيدن مي کنند.

وی ابراز داشت: سردرد، ضعف جسماني، سرگيجه و بي قراري، تهوع و استفراغ، خميازه کشيدن بيش از حد ، کاهش ديد از علايم عمومي مسموميت‌ها هستند 

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان شرقی افزود: حالت خواب الودگي شديد، کسلي، خستگي و کاهش قدرت عضلاني از جمله علايم اوليه مسموميت در افراد به شمار مي‌روند.

 حسینقلی زاده ادامه داد: چنانچه افراد در اين مرحله متوجه چنين علايمي شدند، با خارج شدن از فضاي الوده مي‌توانند از پيشرفت مسموميت پيشگيري کنند و محیطهای بسته ای همچون حمام خیلی زود افراد را بسمت کاهش هوشیاری و مرگ می برد

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید