نمایشگاه حیات‌بخشی خانه‌های تاریخی قزوین افتتاح شد | اتاق خبر
کد خبر: 327736
تاریخ انتشار: 6 فروردین 1395 - 02:58
نمایشگاه حیات‌بخشی خانه‌های تاریخی قزوین در خانه تاریخی یزدی‌ها گشایش یافت.

اتاق خبر- نمایشگاه حیات‌بخشی خانه‌های تاریخی قزوین در خانه تاریخی یزدی‌ها گشایش یافت.

نمایشگاه حیات‌بخشی خانه‌های تاریخی قزوین با حضور منوچهر حبیبی قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر و معاون عمرانی استاندار، ایوب رحیمی معاون سیاسی امنیتی استاندار، محمد علی حضرتی دبیر اجرایی ستاد و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسئولین و هنرمندان استان قزوین در خانه تاریخی یزدی‌ها افتتاح شد.

این نمایشگاه به منظور حفاظت و احیای خانه‌های تاریخی قزوین توسط انجمن تخصصی دوستداران یادمانها و حمایت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در نوروز ۹۵ دایر و در آن بیش از ۶۰ خانه تاریخی قزوین با شعار «مشارکت در حیات‌بخشی خانه‌های تاریخی قزوین» در محل بنای تاریخی یزدی‌ها معرفی شده است.  

انجمن تخصصی دوستداران یادمانها با تمرکز بر روی خانه‌های تاریخی قزوین و شناسایی ارزش‌های آنها برای حفاظت و تجدید کاربری فعالیت داشته و با حضور در نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری که در اسفند ماه سال ۹۴ در تهران برگزار شد با هدف آگاه‌سازی فرصت‌های توسعه مبتنی بر حفاظت از داشته‌های فرهنگی، همراه با شهرهای تاریخی کشور به معرفی بناهای تاریخی به ویژه خانه‌های تاریخی قزوین پرداخته است.

نمایشگاه معرفی خانه‌های تاریخی قزوین در خانه تاریخی یزدی‌ها واقع در خیابان مولوی، کوی صالحیه تا پایان تعطیلات نوروزی از ساعت ۹ صبح الی ۲۰ میزبان گردشگران و هم استانی‌های عزیز خواهد بود.

منبع: مهر 

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید