عامل نسل کشی در بوسنی به ۴۰ سال حبس محکوم شد | اتاق خبر
کد خبر: 327784
تاریخ انتشار: 6 فروردین 1395 - 08:54
قاضی دادگاه کیفری لاهه رادوان کاراجیچ را مسئول محاصره سارایوو و جنایت علیه بشریت در زمان جنگ بوسنی در دهه ۱۹۹۰ همچنین مسئول نسل‌کشی در سربرنیستا دانست و به ۴۰ سال حبس محکوم کرد.

اتاق خبر- قاضی دادگاه کیفری لاهه رادوان کاراجیچ را مسئول محاصره سارایوو و جنایت علیه بشریت در زمان جنگ بوسنی در دهه ۱۹۹۰ همچنین مسئول نسل‌کشی در سربرنیستا دانست و به ۴۰ سال حبس محکوم کرد.

دادگاه لاهه رادوان کاراجیچ را در اولین اتهام نسل‌کشی در ارتباط با شهرداری‌های بوسنی تبرئه کرد اما دومین اتهام نسل‌کشی را مبنی بر دست داشتن کارجیچ در کشتار مسلمانان در سربرنیستا که طی آن ۸۰۰۰ نفر قتل‌عام شدند وارد دانست و وی را در جنایت نسل‌کشی مجرم شناخت.

طبق اعلام دادستان کاراجیچ از عوامل اصلی قتل‌عام مسلمانان بوسنی در دهه نود بوده و با کمک راتکو ملادیچ، ژنرال سابق ارتش صربهای بوسنی مسلمانان را قتل عام کرده است. کشتار مردم سربرنیتسا توسط صرب‌ها در سال ۱۹۹۵ منجر به قتل‌عام حدود ۷۵۰۰ مسلمان شد.

جرم دیگر وی نقش داشتن در کشتار غیرصرب ها در محاصره شهر سارایوو در سالهای بین ۹۲ تا ۹۵ است که حدود ۱۲ هزار بوسنیایی در جریان آن به قتل رسیدند.

منبع: مهر 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید