نیازی به انتخابات نداریم، همه راضی هستند! | اتاق خبر
کد خبر: 328077
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1395 - 10:22
نمایندۀ عربستان در سازمان ملل:
تسنیم نوشت: نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل گفته است این کشور بر خلاف سوریه نیازی به برگزاری انتخابات ندارد چرا که مردم از حکومت رضایت دارند.

اتاق خبر - عبدالله المعلمی در گفتگو با شبکه الجزیره در پاسخ به این سوال که چرا عربستان سعودی خواستار برگزاری انتخابات در سوریه است در حالی که ریاض تنها اجازه برگزاری چند انتخابات محدود محلی را می‌دهد، گفت «مردم عربستان از حکومت رضایت دارند و بنابراین نیازی به انتخابات نیست»، اما درباره سوریه این طور نیست.

وی گفت: «انتخابات علاج مناسبی برای همه چیز نیست. صرفا به این دلیل که در سوریه انتخابات برگزار می شود به این معنا نیست که عربستان نیز ملزم به انجام چنین کاری است.»

به گزارش پرس تی وی، المعلمی افزود اگر یک نظرسنجی در عربستان برگزار شود «میزان حمایت بالای مردم از حکومت را خواهد دید.»

در ماه دسامبر (آذر) عربستان سعودی برای نخستین بار به زنان اجازه داد تا در انتخابات شوراهای شهر شرکت کنند. در این انتخابات نمایندگانی برای «مجلس شورای مشورتی» انتخاب می‌شوند که تنها می‌توانند قوانین را پیشنهاد دهند و قادر به تصویب قوانین نیستند. احزاب سیاسی نیز در عربستان اجازه فعالیت ندارند.

اخیراً سازمان عفو بین الملل از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواست تا عربستان را برای سواستفاده از قوانین جهت سرکوب مخالفان بازخواست کند.

این نهاد حقوق بشری در بیانیه‌ای گفت عربستان قانون ناروایی را تحت عنوان «مبارزه با تروریسم» تصویب کرده که تظاهرات مسالمت‌آمیز را هم ردیف تروریسم قلمداد کرده و بر این اساس منتقدان صلح‌جو و فعالان حقوق بشر را با برگزاری محاکمات ناعادلانه، به تحمل احکام حبس‌ طولانی مدت محکوم کرده است.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید