هیات پارلمانی فرانسه با بشار اسد دیدار می کند | اتاق خبر
کد خبر: 328150
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1395 - 00:31
هیاتی فرانسوی متشکل از پنج نفر از نمایندگان پارلمان این کشور امروز (یکشنبه) با «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه دیدار می کند.

به گزارش اتاق خبر، «نیکولا دوئیک» یکی از اعضای این هیات امروز (یکشنبه) در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک، خبر دیدار نمایندگان مذکور با اسد را اعلام کرد.
اعضای هیات مذکور را به غیر از دوئیک، نمایندگان دیگری همچون «تیری ماریانی»، «میشل ووآزن»، «دونی ژاکا» و «والری بوآیه» تشکیل می دهند که روز جمعه فرانسه را به مقصد دمشق ترک کردند.
قانونگذاران فرانسوی قرار است به غیر از دیدار با بشار اسد، به همراه مسیحیان سوریه در مراسم عید پاک شرکت کرده و حمایت خود را از افرادی که با گروه تروریستی و تکفیری داعش در جنگ هستند، ابراز کنند.
گروه تروریستی و تکفیری داعش تاکنون در ارتکاب جنایات بی شمار علیه شهروندان در مناطق تحت اشغال خود در سوریه و عراق دست داشته است.
ماریانی از حزب «جمهوری خواهان» فرانسه پیش از عزیمت هیات مذکور به سوریه، در اظهاراتی، احتمال دیدار با بشار اسد را رد نکرده بود.
این نماینده راستگرای پارلمان فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد: این سفر علاوه بر ایجاد زمینه ای برای دیدارهای مذهبی و فرهنگی، فرصتی را برای دیدار با سیاستمداران و آگاهی از وضعیت نظامی سوریه، فراهم خواهد کرد.
ماریانی همچنین اعلام کرد که وزارت امور خارجه فرانسه را از این سفر مطلع کرده اما این وزارتخانه موافق این سفر نبوده است.
در ماه های اخیر این چهارمین بار است که یک هیات پارلمانی فرانسه به سوریه می رود.
پیشتر ماریانی در اوایل نوامبر (آبان) گذشته به همراه چهار نماینده دیگر پارلمان فرانسه به سوریه سفر و با رئیس جمهوری این کشور دیدار کرده بود.
رئیس جمهوری سوریه در اواخر ماه اکتبر (اوایل آبان) گذشته سه نماینده راستگرای پارلمان فرانسه از جمله «ژان فردریک پوآسون» (Jean-Frédéric Poisson) از حزب دمکرات- مسیحی را پذیرفته بود.
در اواخر ماه سپتامبر (اوایل مهر) گذشته نیز هیاتی از نمایندگان چپگرا از جمله «ژرار بات» (Gérard Bapt) سوسیالیست به سوریه رفتند و با مقامات سوری دیدار کردند.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید