یکی از مهم‌ترین خطوط امدادی داعش از عراق به سوریه قطع شد | اتاق خبر
کد خبر: 328271
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1395 - 07:22
نیروهای مردمی در شمال عراق ۲ منطقه از توابع سنجار را از داعش پس گرفتند تا یکی از راه‌های ارتباطی و امدادی داعش از عراق به سوریه قطع شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از فارس، نیروهای مردمی شهر «سنجار» در شمال عراق از روزهای گذشته عملیاتی را برای پاکسازی دو منطقه راهبردی «ام الدیبان و ام الجریس» آغاز کردند.

بر اساس این گزارش، در 48 ساعت گذشته دهها تن از عناصر تروریستی داعش با حملات غافلگیرانه کننده نیروهای محلی در این دو منطقه کشته یا زخمی شدند.

در جریان عملیات نیروهای مردمی در مناطق راهبردی «ام الدیبان و ام الجریس» تعدادی از خودروهای زرهی تروریست‌ها نیز منهدم شده است.

ساعتی قبل نیروهای مردمی سنجار با شکست خطوط دفاعی عناصر تروریستی داعش موفق شدند این دو منطقه مهم را به کنترل خود درآورند.

به گزارش فارس، با فرار عناصر تروریستی داعش از این مناطق، نیروهای محلی در حال تثبیت مواضع خود برای واکنش به حملاتی احتمالی هستند.

دو منطقه راهبردی «ام الدیبان و ام الجریس» در حومه شهر سنجار و در نزدیکی مرز عراق و سوریه قرار دارند و از مهم‌ترین خطوط امداد رسانی تروریست‌های داعش از استان نینوای عراق به استان‌های حسکه و دیرالزور سوریه به شمار می‌آیند.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید