سفر محرمانه رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا به فلسطین اشغالی | اتاق خبر
کد خبر: 328355
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1395 - 22:58
روزنامه« هاآرتص» به نقل از یک مسئول بلند پایه اسرائیلی فاش کرد که رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا در هفته جاری به منظور تحکیم همکاری ها با یگان ۸۲۰۰ وابسته به شعبه امنیت نظامی اسرائیل به طور محرمانه عازم سرزمین‌ اشغالی فلسطین شد.

به گزارش اتاق خبر، روزنامه صهیونیستی« هاآرتص» به نقل از یک مسئول بلند پایه اسرائیلی فاش کرد که « مایکل راجرز» رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا در هفته جاری به منظور تحکیم همکاری ها با یگان 8200 وابسته به شعبه امنیت نظامی اسرائیل به طور محرمانه عازم سرزمین های اشغالی فلسطین شد.

همکاری در بخش جنگ سایبری

به نوشته این روزنامه ، هدف از این همکاری آمریکا و اسرائیل در زمینه جنگ سایبری و به طور ویژه علیه آنچه حمله‌هائی از جانب ایران و حزب الله لبنان و دیگران خوانده شد، صورت می‌گیرد.

هاآرتص نوشت: آژانس امنیت ملی آمریکا مسئول حمایت از شبکه های رایانه ای و ارتباطات دولت آمریکا در مقابل حمله های سایبری است.

آژانس امنیت ملی آمریکا بزرگترین نهاد اطلاعاتی آمریکا است و در زمینه جمع آوری اطلاعات فعالیت داشته و مسئول حمایت از شبکه های کامپیوتری و ارتباطی دولت آمریکا در برابر حملات سایبری است.

هاارتص همچنین نوشت: راجرز اگر چه به عنوان میهمان فرمانده یگان 8200 به اسرائیل سفر کرد اما با مسئولان ارشد سایر دستگاه های امنیتی اسرائیل به جز «گادی آیزنکوت» رئیس ستاد ارتش و « هرتزی هلوی» رئیس شعبه امنیت نظامی دیدار و گفت وگو کرد.

این روزنامه در ادامه به نقل از یک افسر ارشد ارتش اسرائیل نوشت: اسرائیل در معرض حمله های سایبری ایران و حزب الله قرار دارد و این حملات در ماه های اخیر افزایش یافته است.

هاآرتص یادآور شد که همکاری بین آژانس امنیت ملی آمریکا و یگان 8200 عمیق است و از بیش از دهها سال سابقه دارد.

منبع: تسنیم

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید