5 هزار واحد صنفی در ملارد فاقد جواز کسب هستند | اتاق خبر
کد خبر: 328365
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1395 - 11:02
رئیس اتاق اصناف ملارد:
رئیس اتاق اصناف ملارد گفت: در حال حاضر ۱۳ هزار واحد صنفی در این شهرستان فعالیت می کند که هشت هزار و ۵۰۰ واحد دارای پروانه و جواز کسب هستند.

به گزارش اتاق خبر، طاهر میر حسن زاده رئیس اتاق اصناف ملارد با اشاره به نقش حائز اهمیت و موثر اصناف در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» مزین شده، اظهار داشت: بدون تردید یکی از معضلات اصلی پیش روی کشور در شرایط فعلی معطوف به اشتغال و بیکاری جوانان می شود.

وی افزود: در چنین شرایطی نمی توان از نقش اصناف به عنوان یکی از بازوان توانمند حوزه اقتصادی کشور در ایجاد و توسعه فرصت های شغلی به سادگی گذشت.

رئیس اتاق اصناف ملارد گفت: با یک محاسبه کلی در می یابیم که واحدهای صنفی به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم نقش سازنده ای در اشتغال جوانان ایفا می کنند و باید قدردان افرادی بود که در این شرایط و با وجود مشکلات فراوان با سرمایه گذاری، مبادرت به فعالیت در عرصه های مختلف کسب و کار می کنند.

میرحسن زاده عنوان کرد: با عنایت به منفک شدن ملارد از شهرستان شهریار و مستقل شدن این خطه از غرب استان تهران به عنوان شهرستانی مستقل در سال های گذشته، قریب به یک هزار و ۵۰۰ واحد صنفی از شهرستان شهریار در طول چهار سال اخیر تحویل گرفته شده است.

وی افزود: در حال حاضر هشت هزار و ۵۰۰واحد صنفی در این شهرستان دارای پروانه کسب و مجوز فعالیت هستند و چهار هزار و ۵۰۰ واحد صنفی دیگر نیز در آینده با نظارت و پیگیری هایی که در دستور کار قرار می گیرد، ملزم به اخذ جواز کسب خواهند شد.

رئیس اتاق اصناف ملارد گفت: بعضا مشاهده می شود که از سوی برخی مسئولان شهرستانی نسبت به نداشتن جواز کسب تعدادی از واحدهای صنفی، انتقاداتی مطرح می شود و لازم به توضیح است که با عنایت به احترام به دغدغه های مسئولان ذی‌ربط، بخشی از فقدان پروانه کسب اصناف اجتناب ناپذیر است.

میر حسن زاده گفت: صدور جواز کسب مستلزم طی روند اداری و قانونی و طبیعتا تا حدودی زمان بر است و از سوی دیگر هر ساله شاهد راه اندازی و فعالیت واحدهای صنفی جدید هستیم که در این جریان و فرآیند، تعدادی از اصناف که قریب به سه هزار واحد برآورد می شوند فاقد پروانه کسب خواهند بود که به تدریج نسبت به صدور جواز در خصوص فعالیت چنین اصنافی اقدامات لازم در دستور کار قرار می گیرد.

رئیس اتاق اصناف ملارد افزود: یکی از دغدغه های ما در شهرستان ملارد، کاهش حداکثری تخلفات احتمالی از سوی تعداد معدودی از واحدهای صنفی است و برای تحقق این امر و جلب رضایتمندی مردم، نظارت ها در سال جاری بیش از پیش تشدید خواهد شد.

وی یادآور شد: مردم به عنوان چشمان بینای اتاق اصناف این شهرستان، نقش بسزایی در کنترل بازار ایفا می کنند و از ساکنان این منطقه در خواست می کنیم در صورت مشاهده تخلفاتی همچون گران فروشی، کم فروشی و...مراتب را از طریق سامانه ۱۲۴ به واحد بازرسی اتاق اصناف اطلاع دهند که در اسرع وقت مورد بررسی قرار می گیرد.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید