هشدار به فرماندهان پلیس افغانستان نسبت به سهل‌انگاری در برخورد با جرایم سازمان‌یافته | اتاق خبر
کد خبر: 328402
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 03:07
وزارت کشور افغانستان گفته است که فرماندهان پلیس حوزه‌های شهر کابل و فرماندهان پلیس ولایت‌ها و ولسوالی‌هایی که در محل ماموریت آنها جرایم سازمان‌یافته اتفاق می‌افتد، در صورت اثبات سهل‌انگاری و غفلت از وظیفه، مورد پیگرد قرار خواهند گرفت.

 

به گزارش اتاق خبر و به نقل از شبکه خبری بی.بی.سی، این وزارتخانه اعلام کرده است، این تصمیم پس از تصویب شورای امنیت ملی افغانستان گرفته شده و هدف از آن مقابله با جرایم سازمان‌یافته است.

 وزارت کشور افغانستان به ریاست کل بازرسی تفتیش این وزارت دستور داده تا بر روند اجرای این امر به صورت دقیق و همه‌جانبه نظارت کند.

 افغانستان در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۰۰ میلادی، منشور مبارزه علیه جرایم سازمان‌یافته بین المللی را امضا کرد ولی هنوز هم مشکلات زیادی برای مقابله با این پدیده در این کشور وجود دارد.

 چند ماه قبل بازرگانان افغان، ربوده شدن بازرگانان و اعضای خانواده آنها را یکی از چالش‌های عمده در افغانستان خواندند و آن را عامل کاهش سرمایه‌گذاری در این کشور به شمار آوردند.

خان جان الکوزی، معاون اتاق تجارت و صنایع افغانستان، در سال گذشته میلادی، با اشاره به ربودن شدن یک بازرگان افغان در کابل گفته بود: این فرد در نزدیکی پاسگاه پلیس ربوده شده و ما یقین داریم که افراد دولتی با ربایندگان همدست هستند.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید