به وجد آمدن مسافران نوروزی از نوای موسیقی سنتی | اتاق خبر
کد خبر: 328456
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 07:57
اجرای موسیقی محلی در محل باغ و عمارت جهانی اکبریه موجب استقبال بی‌سابقه مسافران نوروزی شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، اجرای موسیقی محلی استان خراسان جنوبی در محوطه باغ و عمارت جهانی اکبریه بیرجند موجب استقبال کم‌نظیر گردشگران و مسافران نوروزی از برنامه‌های این گروه‌ شد به‌طوری‌که مشتاقان ساعت‌ها قبل از آغاز برنامه اجرای گروه‌های موسیقی را انتظار می‌کشند.

سرپرست روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: مجموعه جهانی باغ و عمارت اکبریه هر روزه پذیرای تعداد زیادی از مسافران نوروزی است.

حسین عباس زاده اظهارکرد: تعداد بالای جمعیت در نوع خود بی سابقه است.

وی افزود: از ابتدای نوروز هر روزه برنامه های بسیار متنوع از قبیل رقص محلی، موسیقی سنتی، مراسم مجمه بازی، نمایش سیاه بازی و ...در باغ و عمارت جهانی اکبریه برای عموم برگزار می شود که با استقبال پرشور مردم همراه می شود.

عباس زاده ادامه داد: بازارچه صنایع دستی باغ و عمارت اکبریه نیز با غرفه های متنوع رودوزیهای سنتی، پارچه بافی، تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، سفال گری، قالیچه، ساز سازی، چرم، گلیم بافی، معرق چوب، مسگری، نقاشی روی سفال و سرامیک، منبت چوب  و ... پذیرای خیل عظیم علاقمندان است.

وی بیان داشت: موزه های مجموعه فرهنگی- تاریخی اکبریه نیز با استقبال چشمگیر مسافران و گردشگران روبرو شده است که برپایی سه نمایشگاه تخصصی «فرش دستباف خراسان جنوبی»، «تمبر، سکه و اسکناس» و «لباس و منسوجات سنتی خراسان جنوبی» نیز مورد توجه فراوان قرار گرفته است.

اجرای برنامه سیاه بازی و برنامه نمایش رفتگران طبیعت در باغ و عمارت جهانی اکبریه

عباس زاده ادامه داد: نمایش سیاه بازی عید نوروز برای بازدیدکنندگان از مجموعه باغ و عمارت اکبریه و در محل بازارچه صنایع دستی برگزار می شود.

وی بیان کرد: این برنامه به همت انجمن نمایش بیرجند و به سرپرستی ایمان گلرو انجام می شود که با استقبال بی نظیر مسافرین نوروزی مواجه شده است.

همچنین برنامه نمایشی رفتگران طبیعت روز ۷ فروردین ماه به جهت حمایت از محیط زیست و نشر پاکیزگی به کارگردانی حسین عباس زاده برگزار شد که در اجرای این برنامه زیبا تعداد ۱۰ نفر از دوستداران طبیعت حضور داشتند و این برنامه با تشویق فراوان از سوی حضار مورد استقبال قرار گرفت.

94105

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید