زندگی همینگوی بر صحنه تئاتر لندن | اتاق خبر
کد خبر: 328459
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 08:17
نمایش «ستون پنجم» که در شهر لندن روی صحنه رفته بخشی از زندگی ارنست همینگوی را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از یورونیوز، از این نمایشنامه به عنوان تنها نمایشنامه کامل همینگوی نام می برند که سال‌ها فراموش شده بود. این نمایشنامه به نوعی بخشی از زندگی صاحب اثر یعنی ارنست همینگوی را در دوران جنگ داخلی اسپانیا بین سال‌های ۱۹۳۶ و ۱۹۳۹ میلادی به تصویر می کشد.

همینگوی پس از جنگ داخلی اسپانیا حدود ۲۱ سال در کوبا زندگی کرد.

همه اتفاقات در هتل کالیفرنیای مادرید رخ می دهد. جایی که همینگوی در زمان جنگ داخلی اسپانیا زمانی را در آنجا سپری کرد.

گراهام کولی، تهیه کننده این نمایش می گوید: او این نمایشنامه را در زمان بمباران‌ها می نوشت. او به بیرون هتل می رفت تا در قلب درگیری‌ها قرار بگیرد. جایی که فقط شاید پانزده متر با هتل او فاصله داشت. به هتل برمی گشت و نمایشنامه را می نوشت و آن را زیر تشک تخت خود مخفی می کرد و وقتی به هتل بازمی گشت امیدوار بود که آن را پیدا کند و بتواند به نوشتن ادامه بدهد.

فیلیپ راولینگز، یک جمهوریخواه و مامور ضدجاسوسی است که با دوراتی بریجز که یک دختر روزنامه نگار است رابطه ای عاشقانه دارد؛ درست مانند رابطه عاشقانه همینگوی با مارتا که او هم یک روزنامه نگار بود.

سیمون دارون، بازیگر نقش فیلیپ می گوید: به نظر من او نقش یک فرد ایده آل در ذهن همینگوی است. آن گونه که می خواهد دیگران از او تلقی داشته باشند.

این نمایش که بیانگر عشق فیلیپ و دوراتی به هم است، در عین حال تضادی موجود بین ایده آل‌گرایی داوطلبان خارجی و بی رحمی گروه های داخلی درگیر در جنگ را هم نشان می دهد.

استیون ونتورا که در نقش مدیر هتل بازی می کند می گوید که این نمایشنامه با توصیف درد و رنج‌های جنگ‌ها در دوران امروز هم کاملا معنی می دهد.

نمایش «ستون پنجم» تا تاریخ ۱۵ آوریل در تئاتر ساوت وارک لندن اجرا می شود.

منبع: مهر

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید