۱ امتیاز گل‌گهری‌ها از بدشانس‌ترین تیم | اتاق خبر
کد خبر: 328480
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1395 - 23:14
تیم فوتبال شهرداری اردبیل در هفته سی‌ویکم لیگ دسته یک کشور در بازی خانگی و با بدشانسی برابر گل‌گهر سیرجان به تساوی رسید تا دو امتیاز حساس هفته‌های پایانی را از دست بدهد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، در این دیدار که عصر دوشنبه در استادیوم تختی اردبیل برگزار شد، تیم های شهرداری اردبیل و گل گهر سیرجان با نتیجه یک بر یک به کار خود پایان دادند.

تیم شهرداری اردبیل که در جمع تیم های پایین جدول قرار دارد، به امتیاز کامل این دیدار نیاز داشت تا با این سه امتیاز خانگی تاحدودی خود را از خطر سقوط به دسته دوم رها کرده و به روزها و هفته های آینده امیدوار باشد اما تنها یک امتیاز از این دیدار حساس کسب کرد.

در این دیدار که بنوعی اولین دیدار خانگی شهرداری با سرمربی جدید خود بود، هواداران امیدوار بودند که شوک تغییر مربی به پیروزی این تیم منتج شود ولی این اتفاق در بازی امروز رخ نداد تا همچنان تیم شهرداری خطر سقوط را در بیخ گوش خود احساس کند.

برای این دیدار احد شیخ لاری سرمربی جدید تیم فوتبال شهرداری اردبیل ترکیب متفاوت تیم خود را وارد زمین کرد. وحید کارگر، نصرت غنی زاده، علیرضا علیزاده، محمد برجلو، شهریار شیروند، فرزاد رحیمی، پیمان مرادزاده، رضا معقولی، سجاد عرفانی، علیرضا قاسمی و پیمان رنجبری نفراتی بودند که از ابتدا وارد زمین شدند.

در مقابل تیم نامجو مطلق نیز با ترکیب مجید غلامی اول، کاوه زنگیان، محمدرضا جانی پور، حکمت فولادپور، حمزه مظفری، مهرداد  عبدی، مجید جلالی فر، آؤمان اکوان، مهرداد آوخ، حسین رسولی و اسماعیل کیانی تیم خود را ورانه این دیدار خارج از خارج کرده بود.

شروع بازی نشان می داد که تیم شهرداری با انگیزه مضاعف و برای کسب حداکثر امتیازات وارد زمین شده، این تیم از همان ابتدا و با حمایت هواداران خود که استقبال خوبی از این رقابت بعمل آورده بودند، حملات پردامنه ای را روی دروازه گل گهر تدارک دید.

این حملات در دقیقه ۲۰ می توانست به گل اول تیم میزبان منتج شود، سانتر از جناحین و ضربه سر رنجبری در شرایطی که مدافعی در کنارش نبود کم مانده بود که دروازه تیم گل گهر را فرو ریزد اما این توپ از بالای دروازه به اوت رفت.

در دقیقه ۳۲ بازی نیز رضا معقولی هافبک شهرداری می توانست از روی ضربه ایستگاهی دروازه میهمان را باز کند اما این توپ را غلامی دروازه بان گل گهر از کنج چهارچوب بیرون کشید.

سه دقیقه بعد تیم گل گهر در معدود حملات خود دروازه تیم شهرداری را باز کرد. حمزه مظفری با استفاده از سانتر از جناح راست که روی ضربه ایستگاهی شکل گرفته بود، در محوطه شش متری و در غفلت مدافعان شهرداری با شوت محکم دروازه کارگر را فرو ریخت.

پس از این گل حملات تیم شهرداری اردبیل که نمی خواست در زمین خود بازنده شود، بیشتر شد و بیش از پنج موفعیت عالی گلزنی تا انتهای این نیمه به دست آورد اما این فرصت را یکی پس از دیگری از دست رفت.

دقیقه ۴۰ ضربه ایستگاهی بازیکنان شهرداری با اشتباه دروازه بان سیرجان مواجه شد و همین توپ با برخورد به مدافع این تیم به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.یک دقیقه بعد شوت غافلگیرکننده رنجبری از فاصله ۳۰ متری تماشاگران را برای دیدن گل اول تیم میزبان نیم خیز کرد اما این توپ نیز به اوت رفت.

رنجبری در دقیقه ۴۴ بهترین بخت تیم شهرداری برای کشاندن بازی به تساوی را از دست داد، تعقیب توپ از سوی این بازیکن و اشتباه مدافع آخر گل گهر رنجبری را در محوطه جریمه تیم سریجان صاحب توپ کرد و این بازیکن در تک به تک با دروازه بان ضربه فنی و خوبی را به توپ زد اما این توپ با بدشانسی محض با برخورد به تیر عمودی دروازه به زمین برگشت.

یک دقیقه بعد رنجبری دوباره در شلوغی جلوی دروازه گل گهر ساحب توپ شد و این بازیکن شوت محکمی را به سمت دروازه تیم حریف زد که در کمال ناباوری این ضربه را غلامی درازکش مهار کرد.

در آخرین دقایق این نیمه نیز حرکت خوب یاران شهرداری در محوطه جریمه با خطای مدافع حریف ناکام گذاشته شد که داور اعتقادی به پنالتی روی قاسمی بازیکن شهرداری نداشت تا دو تیم با همان یک گل به رختکن بروند.

نیمه دوم با تغییر تاکتیک و تعویض در خط دفاعی برای شهرداری آغاز شد، با این تغییرات تیم شهرداری کار خود را هجومی تر از نیمه اول پی گرفت و پس از چند حمله زهردار بالاخره توانست قفل دروازه تیم گل گهر را بشکند.

در دقیقه ۵۵ این دیدار رضا معقولی در یک سوم دفاعی تیم گل گهر صاحب توپ شد و این بازیکن با تیزبینی رنجبری را در پشت محوطه جریمه تیم مقابل دید و با ارسال پاس و شوت محکم این بازیکن نتیجه به تساوی کشیده شد.

حملات تیم میزبان پس از این گل نیز ادامه داشت چراکه یاران این تیم تنها به دنبال کسب امتیازات کامل این دیدار بودند، اما حملات تیم شهرداری نتیجه ای در پی نداشت تا از دقیقه ۷۰ به بعد تیم گل گهر سوار بازی شود.

با این وجود تیم گل گهر نیز که به تساوی رضایت داشت زور چندانی برای باز کردن دروازه تیم شهرداری نداشت تا بازی دو تیم پس از کش و قوس های زیاد با نتیجه تساوی که بیشتر به نفع سیرجانی ها بود به پایان برسد.

با این تک تمتیاز تیم شهرداری اردبیل از مجموع ۳۱ بازی ۳۱ امتیازی شد و با یک پله صعود در رده هفدهم جدول ایستاد. تیم گل گهر نیز با ۳۶ امتیاز از همین تعداد بازی در رده دوازدهم قرار گرفت.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید