سریع ترین خودرو‌های شاسی بلند های جهان | اتاق خبر
کد خبر: 328528
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 14:22
خودروهای شاسی بلند (SUV) عموما خودروهای سریعی نیستند اما در این بین برخی استثنا هستند و عملکردی فراتر از کلاس خود دارند

به گزارش اتاق خبر به نقل از زومیت، در این نوشتار قصد داریم تا سریعترین خودروی های SUV موجود در بازارهای جهانی را معرفی کنیم. برخی از آنها حتی از بسیاری از خودروهای اسپرت هم سریعتر هستند و در ثبت رکورد ها خود را هرچه بیشتر به سوپر اسپرت‌ها نزدیک تر کرده اند.

۱۰. پورشه کاین GTS

پورشه کاین GTS - شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۹ ثانیه

پورشه کاین GTS – شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۹ ثانیه

کاین GTS پیشرانه‌ای V6 با حجم ۳.۶ لیتر دارد که به لطف دو توبوشارژر می‌تواند قدرت ۴۴۰ اسب بخار و گشتاور ۶۰۰ نیوتون متر را تولید کند. به کمک سیستم چهارچرخ محرک و جعبه دنده‌ی ۸ سرعته‌ی خودکار کاین GTS می‌تواند در ۴.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و تا ۲۶۲ کیلومتر بر ساعت نیز بر سرعت خود بیافزاید.

۹. جیپ گرند چروکی SRT

جیپ گرند چروکی SRT -شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۸ ثانیه

جیپ گرند چروکی SRT -شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۸ ثانیه

گرند چروکی SRT را باید سریعترین SUV ساخت آمریکا دانست. نیروگاه ۶.۴ لیتری V8 از نوع HEMI با قدرت ۴۷۰ اسب بخار گرند چروکی SRT را در عرض ۴.۸ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسانده و رسیدن به حداکثر سرعت ۲۵۲ کیلومتر بر ساعت را هم برای آن میسر می‌کند. جعبه دنده‌ی SRT جدید هم برخلاف مدل قبلی که پنج سرعته بود، از نوع هشت سرعته‌ی خودکار است.

۸. مرسدس بنز GL63 AMG

مرسدس بنز GL63 AMG - شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۸ ثانیه

مرسدس بنز GL63 AMG – شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۸ ثانیه

پیشرانه‌ی ۵.۵ لیتری V8 دست ساز GL63 با قدرت ۵۵۰ اسب بخاری و گشتاور ۷۶۰ نیوتون‌متری به خوبی از پس این جثه‌ی ۲.۶ تنی بر می‌آید و GL63 را قادر می‌سازد تا با ثبت شتابی مشابه با جیپ گرند چروکی به حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت نیز دست یابد.

۷. بی‌ام‌و X6 xDrive5.0i

بی‌ام‌و X6 xDrive5.0i - شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۶ ثانیه

بی‌ام‌و X6 xDrive5.0i – شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۶ ثانیه

پیشرانه‌ی ۴.۴ لیتری هشت سیلندر مجهز به دو عدد توربوشارژر به این مدل X6 چنان عملکردی بخشیده است که می‌تواند این شاسی‌بلند را در ۴.۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. شتابی که قابل مقایسه با سوپر اسپرت فراری F355 است. قدرت این خودرو ۴۴۵ اسب بخار و گشتاور آن ۶۵۰ نیوتون متر است.

۶. رنجروور اسپرت SVR

رنجروور اسپرت SVR -شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۵ ثانیه

رنجروور اسپرت SVR -شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۵ ثانیه

پیشرانه‌ی ۵ لیتری V8 که مجهز به سوپر شارژر است، مدل SVR را تبدیل به سریعترین لندروور تاریخ کرده است. این مدل با قدرتی برابر با ۵۵۰ اسب بخار و گشتاور ۶۸۰ نیوتون متر توانست با ثبت رکورد ۸ دقیقه و ۱۴ ثانیه خود را به عنوان سریعترین شاسی‌بلند پیست نوربرگ رینگ معرفی کند. زمان ثبت شده توسط رنجروور SVR حتی از بی‌ام‌و سری ۱ ام‌پاور هم بهتر بود.

۵. پورشه ماکان توربو

پورشه ماکان توربو - شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۴ ثانیه

پورشه ماکان توربو – شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۴ ثانیه

پیشرانه‌ی شش سیلندر وی شکل ماکان با دو توربوشارژر و توانایی تولید ۴۰۰ اسب بخار قدرت، این اس یو وی کوچک را حتی از فراری ۶۱۲ اسکالیتی ۱۲ سیلندر هم سریعتر کرده است. ماکان جدی ترین رقیب مرسدس بنز GLA45 AMG بشمار می‌رود.

۴. مرسدس بنز GLE63 AMGmercedes-benz-gle63-amg

مرسدس بنز GLE63 AMGmercedes-benz-gle63-amg - شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۲ ثانیه

مرسدس بنز GLE63 AMGmercedes-benz-gle63-amg – شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴.۲ ثانیه

بزرگترین تهدید برای بی‌ام و X6 M را به شما معرفی می‌کنیم؛ مرسدس GLE63 AMG. با اتکا به پیشرانه‌ی ۵.۵ لیتری تویین توربو، این مرسدس بنز می‌تواند ظرف ۴.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد؛ این یعنی با یک اس یو وی بسیار چابک روبرو هستیم که از لامبورگینی دیابلو هم سریع‌تر است.

۳. ب ام و X6/X5 M

ب ام و X6/X5 M - شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴ ثانیه

ب ام و X6/X5 M – شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴ ثانیه

ب ام و X6 ام پاور با برجای گذاشتن زمان ۸ دقیقه و ۲۰ ثانیه در پیست نوربرگ رینگ ثابت کرد که از مدل سبک وزن تر M3 E46 هم سریعتر است. در حقیقت X6 M را نباید با خودروهای اسپرتی چون ام۳ بلکه با سوپر اسپرتی مثل لامبورگینی گالاردو مقایسه کرد. پیشرانه‌ی دو توربوی هشت سیلندر X6 گشتاور بیش از ۷۵۰ نیوتون متر تولید می‌کند.

۲. بنتلی بنتایاگا

بنتلی بنتایاگا - شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴ ثانیه

بنتلی بنتایاگا – شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۴ ثانیه

بنتلی بنتایاگا یک هیولای واقعی است؛ پیشرانه‌ی W شکل ۱۲ سیلندر آن ۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد و گشتاور فوق‌العاده‌ی ۹۰۰ نیوتون متر را در دور موتور ۱۳۵۰ دور بر دقیقه در اختیار راننده قرار می‌دهد. این مقدار قدرت کافی است تا بنتلی بنتایاگا را تبدیل به سریعترین شاسی‌بنلد جهان با سرعت ۳۰۱ کیلومتر بر ساعت کند.

۱. پورشه کاین توربو S

پورشه کاین توربو S - شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۳.۸ ثانیه

پورشه کاین توربو S – شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۳.۸ ثانیه

پورشه ادعا می‌کند که کاین توربو اس می‌تواند یک دور پیست نوربرگ رینگ را در کمتر از ۸ دقیقه طی کند، البته این ادعا هنوز اثبات نشده است، آنچه اثبات شده این است که پیشرانه‌ی تویین توربوی هشت سیلندر با قدرت ۵۷۰ اسب بخار و گشتاور ۸۰۰ نیوتون متر، این پورشه را قادر می‌سازد تا در عرض ۳.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و تا۲۸۴ کیلومتر بر ساعت نیز به سرعت خود بیافزاید. برای مقایسه بد نیست بدانید که کاین توربو، در ثبت شتاب صفر تا ۱۰۰ از فراری F430 نیز بهتر عمل می‌کند. کاین توربو اس از جعبه دنده‌ی هشت سرعته‌ی اتوماتیک بهره‌مند است و علیرغم داشتن موتور حجیم ۴.۸ لیتری مصرف سوخت مناسبی دارد؛ مصرف ترکیبی کاین توربو اس ۱۱.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

منبع: اخبار خودرو

نظرات
ADS
ADS
پربازدید