مجلس آینده در زمینه اقتصادی فعال‌تر عمل کند | اتاق خبر
کد خبر: 328822
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1395 - 15:59
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: استراتژی عملیاتی برای تحقق برنامه‌های و سیاست‌های اصلی اقتصادی در کشور وجود ندارد و مجلس آینده باید در این زمینه فعال‌تر عمل کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا رضا صابری خاطر نشان کرد: تحقق برنامه‌های توسعه اقتصاد مقاومتی و سند چشم‌انداز نیازمند یک استراتژی عملی است که هنوز به این استراتژی دست نیافته‌ایم و مجلس باید آن را در اولویت کاری خود قرار دهد. هم‌چنین اشتغال فارغ التحصیلان نیز موضوعی است که باید در یک رویکرد منطقی، کارشناسی و عملیاتی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود :‌صیانت از سرمایه‌های انسانی یکی از اولویت‌های اصلی اقتصادی کشور باید باشد. سرمایه‌هایی که در دانشگا‌ه‌ها و مراکز فنی تربیت می شوند می‌توانند موتور محرک اقتصاد کشور در آینده باشند که مجلس باید برای این موضوع فکر جدی بیندیشند.

وی تاکید کرد:‌ علی رغم توسعه کمی دانشگاه‌ها متاسفانه وضعیت تولید علم در این مراکز ارتباطی با نیازهای روز صنعتی و اقتصادی ما ندارد و باید مراکز آموزش عالی تولید هدایت شوند تا تولید علم مبتنی بر نیازهای روز کشور باشند تا متناسب با نیاز بازار متخصص، تحصیل‌کرده و یا فن‌آموز تربیت شود و تولید علم برای کیفیت اقتصادی به جای بهبود کمیت آماری باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده آزادشهر در بخش پایانی صحبت‌های خود نظارت را مشکل اصلی مجالس ما دانست و گفت:‌ مجلس بیش از آنکه نظارت را مورد توجه قرار دهد قانونگذاری را پیش رو گذاشته است و وقت کمی از نمایندگان صرف نظارت می‌شود در حالی که بسیاری از قوانین مطلوب و مناسب در صورت نظارت درست می‌تواند بحران‌های مختلف را در کشور ساماندهی کند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید