حوادث جاده‌ای در خراسان رضوی ۴۴ درصدکاهش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 329027
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1395 - 13:01
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از کاهش حوادث جاده‌ای در محور های خراسان رضوی در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، سیدمجتبی احمدی روز پنجشنبه در تشریح خدمات ارائه شده و حوادث به وقوع پیوسته در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  آمار حوادث به وقوع پیوسته از تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا یازدهم فروردین ماه ۸۹ حادثه بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و ۱۵۹ حادثه بود ۴۴ درصد کاهش داشت.

وی افزود: در این حوادث ۳۰۴ نفر دچار حادثه شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۷۱۲ حادثه دیده برجای گذاشت ۵۷.۳ درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به کاهش آمار مصدومان حوادث جاده‌ای خاطرنشان کرد: تعداد مصدومان حوادث جاده‌ای خراسان رضوی در این مدت ۲۰۱ نفر بود که مقایسه با سال گذشته در همین بازه زمانی که ۴۳۶ مصدوم بود ۵۳.۸ کاهش داشت.

احمدی تصریح کرد: تعداد مصدومان انتقالی ۸۵ نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۱۸۳ نفر بود ۵۳.۵ درصد کاهش یافته است.

وی تأکید کرد: در همین مدت ۲۲ نفر به صورت سرپایی مداوا شدند که در مقایسه با سال قبل که ۸۸ نفر بود با کاهشی ۷۵۶ درصدی در این بخش همراه بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در رابطه با آمار فوتی‌های حوادث استان، گفت: آمار فوتی‌های گزارش شده به جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا دیروز ۶ نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گشذته که ۱۴ فوتی برجای گذاشت ۵۷.۱ کاهش تلفات جانی را داشته‌ایم.

احمدی گفت: در ۲۴ ساعت اخیر ۱۱حادثه  در خراسان رضوی به وقوع پیوست  که این حوادث ۳۵ حادثه دیده، ۲۳ مصدوم، ۹ مصدوم انتقالی، پنج درمان سرپایی و چهار  فوتی داشت و اقدامات لازم در امر امداد و نجات مصدومان این حوادث توسط ۲۶۷ نیروی عملیاتی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی صورت پذیرفت.

وی افزود: ناوگان ترابری فعال طرح  در این مدت شامل یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴۵ دستگاه آمبولانس، ۱۷ دستگاه خودروی نجات، ۳۴ دستگاه خودرو کمک‌دار سبک،  ۲دو دستگاه خودروی ارتباطات یک فروند بالگرد آماده باش بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی عنوان کرد: این خدمات توسط  ۸۷ داوطلب‌یار امداد شامل ۳۶ نفر روز پزشک و ۵۱ نفر روز پیراپزشک در ۱۵ پایگاه ارائه شده است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید