مقابله آزمایشی آمریکا و انگلیس در برابر حملات سایبری به نیروگاه‌های اتمی | اتاق خبر
کد خبر: 329716
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1395 - 17:18
آمریکا و انگلیس به تازگی از برنامه‌ای برای انجام حملات سایبری ساختگی به نیروگاه‌های اتمی خود را در سال آینده پرده بر داشته‌اند؛ اقدامی که با هدف تقویت "دفاع دیجیتالی" صورت می‌گیرد.

اتاق حبر - به نقل از وب سایت هیل، این اطلاعیه در پایان نشست امنیت اتمی که در واشنگتن برگزار شد، منتشر شده است. اقدامی که یکی از زیرمجموعه‌های سری تعهدات کشورهای هسته‌ای با هدف تقویت امنیت سایبری در سایت‌های اتمی سراسر جهان است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در جریان یک کنفرانس خبری گفت: به عنوان بخشی از اقدامات امروزمان موافقت کردیم تا تدابیر دفاعی تاسیسات اتمی‌ خود را در برابر حملات سایبری تقویت کنیم.

دولت انگلیس نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدام مشترک آمریکا و انگلیس به هر دو طرف نشان خواهد داد که چطور دو کشور می‌توانند در مواجهه با یک تهدید امنیتی با یکدیگر همکاری کنند.

کارشناسان امنتی می‌گویند، نیروگاه‌های اتمی یکی از اهداف اصلی هکرها هستند. این تهدید فرضی نیست. در سال 2014 میلادی هکرهایی که ارتباطات مشکوکی با کره شمالی داشتند به یکی از نیروگاه‌های اتمی کره جنوبی نفوذ کردند. این حمله سایبری باعث افشا شدن داده‌های حساس شد اما راکتورهای این نیروگاه را به خطر نینداخت.

رویداد مذکور نگرانی‌هایی را به وجود آورد که چنین حملاتی ممکن است به زودی در دیگر کشورها نیز رخ دهد.

امنیت سایبری یکی از موضوعات نشست دو روزه امنیت اتمی واشنگتن نبود که در آن 50 تن از رهبران و مقامات ارشد کشورهای مختلف جهان شرکت داشتند اما در کشورهایی که به دنبال حفاظت از زرادخانه‌های اتمی و تاسیسات اتمی‌شان هستند، به این موضوع به شدت توجه می‌شود.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید