رباتی که روسیه برای پاکسازی مین‌های پالمیرا به سوریه فرستاده است | اتاق خبر
کد خبر: 329799
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1395 - 23:50
همه چیز درباره مین‌روب Uran-6
پس از آنکه پالمیرا و محوطه باستانی آن توسط نیروهای ارتش سوریه آزاد شد مقام‌های مسکو از اعزام تیمی از کارشناسان مجهز به فناوری‌های جدید به این منطقه خبر دادند. روس‌ها اما برای پاکسازی میادین مین پالمیرا از چه سیستم رباتیکی استفاده می‌کنند؟

اتاق خبر - یکی از مهمترین سیستم‌های رباتیک که در پالمیرا این روزها مورد استفاده قرار می‌گیرد سیستم رباتیک رزمی مهندسی Uran-6 است. Uran-6 خودروی مین روب کنترل از راه دور است که به تجهیزات مین روبی مجهز بوده و می‌تواند بدون تلفات انسانی به صورت سریع محوطه‌های بزرگ را از مین و تله‌های انفجاری پاکسازی کند. یکی از مشکلات اصلی در آزادسازی پالمیرا وجود میادین گسترده مین و همچنین استفاده از بمب‌های کنار جاده‌ای توسط گروه تروریستی داعش بوده است. هنوز بقای زیادی از این مواد منفجره در این شهر وجود دارد. 


Uran-6 را می توان به تجهیزاتی مانند تیغه بولدوزر ، ترولس و تیغه مین کوب چرخان مجهز کرد و از فاصله ای حدود یک کیلومتری مین ها، بمب های دست ساز و دیگر دستگاه های انفجاری را کشف و از بین برد.ارتفاع این روبات 1.4 متر بوده و می تواند از موانعی تا ارتفاع 1.2 متر عبود کند.همچنین موتور این روبات قدرت 32 اسب بخار در تن را فراهم می کند و با توجه به تجهیزات نصب شده، وزن Uran-6 بین 6 تا 7 تن متفاوت است.

Uran-6 تست‌های پیچیده‌ای را در آزمایش‌های وزارت دفاع روسیه پشت سر گذاشته و همین چند وقت قبل بود که عملیاتی شدن آن به صورت رسمی اعلام شد. 
منبع: خبرآنلاین
94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید