ناكامی داعشی ها در ساخت پایگاه مخفی در تپه های حمرین عراق | اتاق خبر
کد خبر: 330202
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 02:20
نیروهای بسیج مردمی عراق روز دوشنبه در عملیاتی موفق شدند طرح تروریست های داعش را برای ساخت یك پایگاه نظامی مخفی در عمق تپه های حمرین در استان دیاله شناسایی و خنثی كنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا،‌ «عدی الخدران» فرمانده نیروهای بسیج مردمی عراق گفت: نیروهای پلیس و مقاومت مردمی موفق شدند در كمینی 5 تروریست را اطراف سد «العظیم» (75 كیلومتری شمال بعقوبه) به هلاكت برسانند.

وی افزود: این تروریست ها جزو گروهی بودند كه از نقشه عناصر داعش برای ساخت یك پادگان سری در عمق تپه های حمرین پرده برداشتند.

خدران با بیان اینكه‌ این گروه ادوات نظامی، مواد منفجره و بسته های انفجاری را به این پادگان منتقل می كردند، افزود: نیروهای امنیتی مكان دقیق این پادگان را با دسترسی به اسناد و برگه های یافت شده در محل هلاكت تروریست ها،‌ یافتند.

بر اساس این گزارش،‌‌ تروریست ها مواد و تجهیزات نظامی را از صلاح الدین از طریق سد «العظیم» به سمت حمرین منتقل می كردند.

این فرمانده نظامی تصریح كرد:‌ داعش تلاش می كند جای پای محكمی را در تپه های حمرین در استان دیاله كه یك منطه استراتژیك به شمار می رود و در میان سه استان قرار دارد،‌ برای خود فراهم كند.

بر اساس این گزارش، حمرین یكی از مهمترین كانون های حضور گروه های مسلح پس از سال 2005 در عراق به شمار می رود و نیروهای امنیتی عراق در سال های گذشته پادگان ها و مخفیگاه های سری بسیاری را كشف و منهدم كردند.

تروریست های داعش از 19 خرداد سال 93 به برخی از شهرهای عراق یورش بردند و با اشغال آنها مرتكب جنایات های زیادی علیه غیر نظامیان و نظامیان این كشور شدند.

نیروهای عراقی در هفته های اخیر پیشروی های گسترده ای علیه تروریست ها به دست آورده و با آزاد سازی بخش های زیادی از شهرها و روستای استان الانبار شكست سنگینی به داعشی ها وارد كردند.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید