شهادت 45 كودك فلسطینی در 6ماه گذشته به دست نظامیان صهیونیست | اتاق خبر
کد خبر: 330213
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 03:12
جنبش جهانی دفاع از كودكان، شبكه فلسطینی حقوق كودك و شبكه حمایت از كودكان فلسطین، در بیانیه مشترك به مناسب روز كودك فلسطینی اعلام كردند كه نظامیان صهیونیست از ابتدای اكتبر گذشته (مهرماه) 45 كودك فلسطینی را به قتل رسانده اند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، در بیانیه سازمان های مذكور آمده است: مسئولان رژیم صهیونیستی هنوز جسد 2 كودك فلسطینی را تحویل نداده اند و بیش از 400 كودك نیز در زندان های این رژیم اسیر هستند.

در بخش دیگر بیانیه آمده است: در سال جاری نیز در روز كودك فلسطینی شاهد سركوب بیش از پیش ملت فلسطین به ویژه كودكان فلسطینی هستیم.

بیانیه مذكور افزود: نظامیان صهیونیست از انتفاضه قدس به عنوان دستاویزی برای تصویب قوانین و اقدام ها علیه ملت فلسطین بهره برداری می كنند كه از جمله آنها می توان به اعدام های میدانی كودكان، تشدید مجازات علیه آنها، وقت كشی نظامیان صهیونیست در مورد تحقیق در شرایط نقض حقوق آنها و تقویت سیاست های فرار از مجازات اشاره كرد.

همچنین نظامیان صهیونیست به محاصره ظالمانه نوار غزه كه از 2007 شروع شده است، ادامه می دهند كه این امر پیامدهای منفی در اوضاع معیشتی آنها داشته است. بعد از جنگ اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه در تابستان 2014 كه هزاران نفر از جمله 547 كودك شهید و زخمی شدند، خانواده های فلسطینی از مدارس به عنوان سرپناه استفاده كردند.

جنبش جهانی دفاع از كودكان، شبكه فلسطینی حقوق كودك و شبكه حمایت از كودكان خواستار محكومیت رژیم صهیونیستی به عنوان مسئول قتل عمدی و مرتكب جنایت های جنگی علیه ملت فلسطین شدند.
بر اساس آمار كمیته امور اسیران و آزادگان فلسطین، در حال حاضر بیش از 6 هزار اسیر فلسطینی از جمله 480 اسیر اداری

در 20 زندان رژیم صهیونیستی در بازداشت به سر می برند.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید