عربستان به دنبال کُند کردن روند افزایش صادرات نفت ایران است | اتاق خبر
کد خبر: 330216
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 03:25
فایننشال تایمز:
روزنامه انگلیسی از تلاش‌های عربستان سعودی برای کُند کردن روند افزایش صادرات نفت ایران خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی نوشت که عربستان سعودی تلاش می‌کند با اقداماتی روند افزایش صادرات نفت ایران را کُند و آهسته کند و در این راستا ورود نفتکش های ایرانی به آبهای خود را محدود و ممنوع کرده است. 

ایران پیش از این برای صادرات نفت خود با موانعی چون بیمه، انتقال پول و دیگر محدودیتهای قانونی مواجه بود. به دنبال توافق هسته ای ژانویه 2016، ایران اجازه یافت صادرات نفت خود را دوباره افزایش بدهد. 

فایننشال تایمز نوشت؛ از زمان لغو تحریمها ایران فقط بخش کمی از نفت خام خود را به اروپا از جمله به شرکت سسپا اسپانیا، توتال فرانسه و شرکت لیتاسکوی روسیه فروخته است. 

یک کارگزار کشترانی می‌گوید که تا اواسط ماه آوریل حدود 8 تانکر ایرانی از جزیره خارک بارگیری شده که 12 میلیون بشکه نفت فروخته شده را منتقل خواهد کرد. 

این روزنامه انگلیسی در ادامه نوشت؛ براساس اطلاعیه و دستورالعملی که یک شرکت بیمه کشتیرانی در ماه فوریه به اعضای خود ارسال کرده است، کشتی‌های ایرانی که حامل نفت خام این کشور هستند از ورود به بنادر عربستان و بحرین منع شده‌اند. 

در این اطلاعیه همچنین آمده است، کشتی‌هایی که یکی از 3 مقصد آخر آنها بنادر ایران بوده است قبل از ورود نیاز به اخذ مجوز از مقامات عربستانی و بحرینی دارند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید