پاکستان 70 مهاجر غیرقانونی را در نزدیک مرز ایران بازداشت کرد | اتاق خبر
کد خبر: 330820
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1395 - 17:54
ایرنا نوشت: گارد ساحلی پاکستان اعلام کرد روز گذشته (سه شنبه) بیش از 70 مهاجر غیرقانونی را که از طریق بندر گوادر (واقع در 80 کیلومتری مرز ایران) قصد ورود غیرقانونی به ایران را داشته اند، بازداشت کرده است.

اتاق خبر - گارد ساحلی پاكستان با صدور بیانیه ای اعلام كرده است كه افراد بازداشت شده شامل 53 تبعه افغان و 22 تبعه پاكستان هستند كه قصد داشتند بدون روادید و مدارك معتبر، از طریق مسیر های آبی از بندر گوادر، وارد ایران شوند.
ماه گذشته نیز بیش از یكصد مهاجر غیرقانونی كه قصد داشتند بدون مدارك معتبر از پاكستان وارد ایران شوند، از سوی پاكستان بازداشت شدند.


با این حال، تعداد زیادی از این مهاجران غیرقانونی به دلیل نبود كنترل كافی از سوی پاكستان، از طریق مرزهای این كشور همسایه وارد ایران می شوند و تقریبا هر ماه، بخش عمده ای آنها از سوی نیروهای مرزبانی ایران بازداشت و تحویل نیروهای مرزبان پاكستان داده می شوند.

گارد ساحلی پاكستان اعلام كرده است كه بدلیل تشدید حملات ضدتروریستی در پاكستان، این احتمال وجود دارد كه برخی تروریست ها بخواهند در پوشش مهاجران غیرقانونی، از مرزهای جنوب غربی پاكستان از این كشور فرار كنند و به همین دلیل تدابیر شدیدتری برای كنترل تردد مهاجران غیرقانونی اتخاذ شده است.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید