پلمب هایپرها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه‌کننده کالای قاچاق | اتاق خبر
کد خبر: 330946
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1395 - 22:42
رئیس کمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از آغاز طرح جمع آوری کالای خارجی مظنون به قاچاق از سطح مبادی عرضه خرده فروشی ها به ویژه مبادی عرضه عمده مانند هایپرها، مال‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای از اول اردیبهشت‌ سال جاری خبر داد.

اتاق خبر - علی‌اکبر پوراحمدنژاد اظهار کرد: تمامی هایپرها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مال‌ها که کالاهای خارجی مشکوک به قاچاق دارند تا پایان فروردین‌ سال جاری فرصت دارند که در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهند، چون از اول اردیبهشت‌ماه طرح مبارزه با قاچاق کالا در این گونه مراکز آغاز می‌شود.

وی افزود: از اول اردیبهشت سال جاری کالاهای هایپرها، مال ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای که قاچاق هستند در همان محل ضبط شده و محل عرضه نیز پملب می‌شود و طبیعی است که این موضوع برای فروشگاه‌ها دورنمای زیبایی ندارد.

پوراحمدنژاد تاکید کرد: فروشگاه‌ها به ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای که خرید‌های کلانی دارند باید در هنگام خرید کالای خارجی حتما اسناد گمرکی و قانونی کالا را مشاهده کنند تا از ورود قانونی آن یقین حاصل کنند.

رئیس کمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران ادامه داد: برگه سبز گمرکی برای اطمینان از قانونی بودن ورود کالا جزو اولین مولفه‌ها در این زمینه محسوب می‌شود و در صورتی که نیاز است باید از طریق اتحادیه‌های مربوطه استعلام‌های لازم گرفته شود.

پوراحمدنژاد با تاکید بر این‌که اخطارهای لازم به مبادی عرضه عمده قاچاق از طریق ستاد داده شده است، گفت: مقام معظم رهبری نیز در پیام نوروزی بر معضل قاچاق تاکید کردند که اگر این موضوع به درستی مدیریت نشود شعار اقتصاد مقاومتی را زیر سوال می‌برد.

وی در عین حال بیان کرد: طرح مبارزه با عرضه کالای قاچاق در فروشگاه‌ها آغاز شده و در حال اجراست و اطلاع‌رسانی‌های لازم نیز در این زمینه صورت گرفته است.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید