جریمه سیاستمدار کهنه کار فرانسوی برای نظریه پردازی درخصوص اتاق گاز نازی ها | اتاق خبر
کد خبر: 331033
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 03:02
«ژان ماری لوپن» رهبر پیشین جبهه ملی فرانسه روز چهارشنبه به علت تکرار نظر خود در باره اتاق های گاز نازی ها مبلغ 30 هزار یورو (34 هزار دلار) جریمه شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، قاضی یک دادگاه فرانسه لوپن 87 ساله را که گفته بود قضیه اتاق های گاز نازی ها بخش بی اهمیتی از تاریخ است، به اتهام تکذیب جنایت هایی که علیه بشریت صورت گرفته به پرداخت این مبلغ جریمه محکوم کرد.

دادگاه، ادعای لوپن را در مورد داشتن مصونیت پارلمانی از تعقیب قضایی، رد کرد.

قاضی دادگاه همچنین با صدور دستور انتشار این حکم در 3 روزنامه فرانسوی، افزود: لوپن باید 10 هزار و یک یورو به عنوان غرامت به 3 بنگاه و موسسه خیریه بپردازد که این شکایت را مطرح کرده بودند.

لوپن که بعدا مارین دخترش جانشین وی به عنوان رهبر حزب راست افراطی جبهه ملی فرانسه شد، برای نخستین بار این سخنان را در باره اتاق های گاز نازی ها و کشتار یهودیان در سال 1987 بیان کرد.

وی این دیدگاه خود را در سال 1997 در آلمان و 2008 و 2009 در پارلمان اروپا در بروکسل تکرار کرد.

وی دوباره در سال آوریل سال گذشته میلادی (2015) به شبکه تلویزیونی بی اف ام گفت: اتاق های گاز تنها بخشی از جنگ (دوم جهانی) بودند، مگر اینکه ما بپذیریم که این جنگ بخشی از اتاق های گاز بود.

این سخنان لوپن سبب نزاع و اختلاف با مارین لوپن دخترش شد که برای دورنگهداشتن حزب جبهه ملی از مواضع ضد یهودی و نژادپرستانه تلاش می کند.

وی همزمان با اختلاف شدید با پدرش، وی را از عضویت در جبهه ملی خارج کرد.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید