Performancing Metrics

می خواهیم نخستین شریک اقتصادی و صنعتی ایران باشیم | اتاق خبر
کد خبر: 331101
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 11:01
رئیس هیأت اقتصادی ایتالیا:
رئیس هیأت اقتصادی و معاون سابق وزیر اقتصاد ایتالیا گفت: می خواهیم نخستین شریک اقتصادی و صنعتی ایران پس از برجام باشیم و طرح های بزرگی را با هم اجرا کنیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، «آلدولفو اورسو» عصر چهارشنبه در نشست با تجار آذربایجان شرقی در اتاق بازرگانی تبریز، اظهار کرد: روابط بین ایران و ایتالیا از اهمیت فراوانی برخوردار است و بر این اساس 12 و 13 آوریل (24 و 25 فروردین) نخست وزیر ایتالیا به ایران سفر می کند؛ همان طوری که رئیس جمهوری اسلامی ایران، ایتالیا را به عنوان نخستین سفر اروپایی خود انتخاب کرده بود که نشان دهنده روابط خوب دوطرف است.

رئیس هیأت تجاری، صنعتی و اقتصادی شرکت خدمات جهانی IWS، افزود: در این سفر شرکت های ایتالیایی که می توانند همکاری کنند را معرفی خواهم کرد.

اورسو آمادگی ایتالیا را برای همکاری در زمینه های سیستم کامپیوتری در تولید سرامیک، ساخت و ساز، ماشین آلات کشاورزی، حمل و نقل و راه آهن اعلام کرد و افزود: من نماینده راه آهن ایتالیا نیز هستم و اقداماتی را در ایران در این خصوص انجام خواهیم داد که بر این اساس فردا با مدیر کل راه آهن آذربایجان هم دیدار خواهم کرد.

وی، بازیافت زباله، گردشگری و هتلداری، داروسازی، کشاورزی، ماشین آلات و لوازم یدکی ماشین آلات را از دیگر زمینه های همکاری بین دو کشور عنوان کرد.

عضو پیشین پارلمان ایتالیا با اعلام آمادگی کشورش برای همکاری در زمینه های یادشده، استمرار همکاری ها را نیز خواستار شد و افزود: علاقه مند به تأسیس شرکت ایتالیایی در تبریز هستیم.

اورسو گفت: در خصوص ایران و تبریز اطلاعات خوبی دارم و می دانم که تبریز چندین بار پایتخت ایران بوده و به لحاظ اقتصادی و تجاری نیز شهر مهم و قوی است.

وی با اشاره به سفرهای خود به کشورهای ترکیه، ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان، افغانستان و آذربایجان اظهار کرد: در تمام این کشورها در خصوص اهمیت تبریز بحث شده است؛ ما نیز آماده همکاری های خوب تجاری و بازرگانی با این شهر هستیم.

رئیس شرکت ایتالیایی 'آی دبلیو اس' که پیش از این معاونت وزارت اقتصاد و عضویت در پارلمان این کشور را برعهده داشته است، برای انجام سفر کاری در تبریز به سر می برد و صبح امروز با شهردار تبریز نیز دیدار داشت. 

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید