پاسخگویی به۴۵۲۲مکاتبه نمایندگان | اتاق خبر
کد خبر: 331185
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 17:25
معاون حقوقی و امور مجلس وزير آموزش و پرورش گفت: پاسخگویی به ۴۵۲۲مکاتبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ایجاد بانک اطلاعاتی تخلفات اداری را در سال ۹۴ از مهم ترين كارهای سال گذشته بود.

اتاق خبر:حجت الاسلام مصطفی ناصری زنجاني با بيان اين كه در سال ۹۴ مجموعاً به ۴ هزار و ۵۲۲ مورد خواسته، مکاتبه و یا تذکر نمایندگان در سال ۹۴ پاسخ داده شد، اظهارکرد: ۱۶۸ مورد پاسخگویی به سؤالات نمایندگان، ۱۱۰ مورد پاسخگویی به تذکرات نمایندگان و ۴ هزار و ۲۴۴ فقره نامه و پاسخگویی به مکاتبات نمایندگان بوده است .

وی به برگزاری ۲۰ جلسه با کمیسیون های مجلس شورای اسلامی با حضور وزیرآموزش و پرورش اشاره و تصريح كرد : ۱۳ جلسه توجیهی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور کسب نظر آنان در تنظیم طرحها و لوایح و به گزینی و تبدیل به احسن نمودن نیروهای جدید هیأت ها بر اساس دانش و استنباط حقوقی ، مصاحبه و سایر شرایط مندرج در قانون ، از دیگر کارهایی بود که در سال ۹۴ انجام شده است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزيرآموزش و پرورش به تلاش برای تصویب طرح ها و لوایح به منفع وزارت آموزش و پرورش اشاره و خاطرنشان كرد : بررسی طرح دو فوریتی ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در جلسه علنی شماره ۳۵۱ چهارشنبه مورخ ۴/۶/۹۴ بود که پس از بحث و بررسی توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

وی به بيان اين كه ایجاد بانک اطلاعاتی تخلفات اداری به آدرسhttp://tkh.medu.ir/  در سال ۹۴ انجام شده است، افزود : سامانه تخلفات اداری براي ايجاد بانک اطلاعاتی از کلیه پرونده های تخلفاتی هیات های بدوی سراسرکشور صورت گرفته است.

ناصری به برگزاری چندین کارگاه آموزشی اشاره کرد و افزود : کارگاه آموزشی مشترک هیأتهای بدوی و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری با سایر مراجع نظارتی، کارگاه های آموزشی برای کلیه کارکنان مشمول قانون در سراسر کشور با محوریت هیأتهای بدوی رسیدگی به تخلفات در هراستان و دفتر هماهنگی هیأت ها، کارگاه های آموزشی تخصصی برای اعضای هیأت های بدوی با دعوت از قضات دیوان عدالت اداری و کارشناسان ارشد هیأت عالی نظارت از جمله این کارگاه ها بود که برگزار شد.

 معاون حقوقی و امور مجلس وزير آموزش و پرورش گفت: تعیین تکلیف بخشی از مدارس دارای حکم قلع و قمع بنا، عرصه بیش از ۵۰۰ مورد از فضاهای آموزشی و پرورشی در اختیار آموزش و پرورش به غیر تعلق داشته و بعضاً‌ هم دارای حکم خلع ید و قلع بنا بوده که با استفاده از ظرفیت های موجود و اعتبارات اختصاص داده شده ، بخش عمده ای از این فضاها تعیین تکلیف شده اند.

منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید