پليس دانمارك چهار فرد مظنون عضو داعش را بازداشت كرد | اتاق خبر
کد خبر: 331204
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 19:12
پليس دانمارك روز پنجشنبه اعلام كرد چهار تن را به ظن عضويت در گروه تروريستي داعش دستگير ، و در تجسسي در همين ارتباط مقاديري سلاح و مهمات كشف و ضبط كرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، پليس دانمارك در بيانيه اي اعلام كرد: هر چهار فرد به جرم نقض قانون ضدتروريسم دانمارك در زمان حضور در سوريه بازداشت شده اند. پليس دانمارك جزئيات بيشتري درباره هويت اين افراد اعلام نكرد.

طبق قانون دانمارك ، استخدام شدن با هدف ارتكاب اقدامات تروريستي با حبس تا سقف شش سال قابل مجازات است.

جلسه استماع اوليه دادگاه اين افراد روز جمعه برگزار مي شود.

بازداشت اين افراد در پايتخت دانمارك در حالي است كه هراس و نگراني در كشورهاي اروپايي در پي حملات ماههاي گذشته در پاريس و بروكسل افزايش يافته است.

در حملات تروريستي نوامبر سال گذشته (آبان 94) در پاريس 130 تن كشته شدند و از آن پس حالت فوق العاده در اين شهر برقرار شد. همچنين در حملات تروريستي در بروكسل پايتخت بلژيك كه روز 22 مارس (سوم فروردين) روي داد، 35 نفر كشته و حدود 300 نفر مجروح شدند.

بنا به گزارش «مركز بين المللي ضدتروريسم» در لاهه ، حدود 4 هزار تن از اتباع كشورهاي اروپايي براي پيوستن به گروههاي تندرو به كشورهاي سوريه و عراق مسافرت كرده اند.

«مانوئل والس» نخست وزير فرانسه اوايل فروردين ماه اعلام كرد كه 2029 فرد تبعه يا مقيم فرانسه با شبكه هاي تروريستي در ارتباط و 609 تن مشغول جنگ در صفوف داعش هستند.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید