مناقشه آذربایجان و ارمنستان باید مسالمت‌آمیز حل و فصل شود | اتاق خبر
کد خبر: 331213
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 20:58
وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خشنودی از اعلام آتش‌بس میان آذربایجان و ارمنستان، تاکید کرد: مناقشه دو کشور باید از طریق مسالمت‌آمیز حل و فصل شود.

اتاق خبر:نخستین اجلاس سه جانبه ایران، آذربایجان و روسیه ظهر امروز در باکو برگزار شد. در این اجلاس که با مشارکت هیات های سه کشور به ریاست محمد جواد ظریف، سرگئی لاوروف و المار محمد اف وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری آذربایجان برگزار شد، در خصوص زمینه های مختلف گسترش روابط و همکاری های دو و سه جانبه و مسائل منطقه ای مورد اهتمام سه کشور گفتگو و رایزنی شد.

وزیر خارجه در این نشست با ابراز خشنودی از اعلام آتش بس میان آذربایجان و ارمنستان ابراز امیدواری کرد مناقشه دو کشور باید از طریق مسالمت آمیز حل و فصل شود.

ظریف بر اهمیت گسترش همکاری های سه کشور در حوزه راه آهن، حمل و نقل و ارتباطات، همکاری های مرزی، مبارزه با تروریسم، همکاری در زمینه های فرهنگی و گفتگوی ادیان و همکاری های بانکی تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری اجلاس آتی سه جانبه وزرای راه سه کشور، ابراز امیدواری کرد: همکاری های سه جانبه در همه زمینه ها گسترش یابد.

المار محمد اف و سرگئی لاوروف وزرای خارجه آذربایجان و روسیه نیز ضمن اعلام مواضع خود در خصوص مناقشه آذربایجان و ارمنستان و آتش بس اعلام شده میان دو کشور، مقابله با تروریسم، کریدور ارتباطی شمال جنوب، توریسم و حمل و نقل را برخی حوزه های مهم همکاری سه کشور دانسته و برای گسترش روابط سه کشور در حوزه های مختلف اعلام آمادگی کردند. در پایان این نشست بیانیه اجلاس مورد توافق قرار گرفته و نهائی شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید