شمشیربازان اگر در ریو نتیجه گرفتند تعجب نکنید | اتاق خبر
کد خبر: 331289
تاریخ انتشار: 20 فروردین 1395 - 10:14
باقرزاده:
رئیس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به عملکرد بازیکنان المپیکی این رشته در میادین اخیر گفت: آمادگی شمشیربازان‌مان به حدی فوق العاده هست که اگر در ریودوژانیرو نتیجه گرفتند، نباید تعجب کنید.

به  گزارش اتاق خبر، فضل الله باقرزاده در مورد برنامه های المپیکی در نظر گرفته شده برای آماده سازی شمشیربازان المپیکی اظهار داشت: فعلا که مسابقات قهرمانی آسیا و بعد از آن مسابقات قهرمانی جهان در اسلحه سابر را در پیش داریم که اتفاقا مجتبی عابدینی و علی پاکدامن هم جزو ترکیب اعزامی به هر دو رویداد هستند. همین دو مسابقه با توجه به حضور کشورهای مطرح در آنها بهترین میدان آماده سازی برای نمایندگان ما خواهد بود.

وی تاکید کرد: اما بعد از این دو رویداد قطعا برنامه های آماده سازی دیگری برای عابدینی و پاکدامن اجرا خواهیم کرد تا این دو نفر بتوانند با آمادگی در حد آنچه در میادین اخیر داشته اند و حتی بیشتر از آن به مصاف حریفانشان در المپیک برزیل بروند.

رئیس فدراسیون شمشیربازی با تاکید بر اینکه شمشیربازان المپیکی شده ایران و به خصوص مجتبی عابدینی در مسابقات بین المللی که طی ماه های گذشته در آنها حضور پیدا کردند، عملکرد قابل توجهی داشتند، یادآور شد: این عملکرد به واسطه آمادگی فوق العاده آنها بود. شمشیربازان اسلحه سابر ایران طی یکی دو سال گذشته با هدایت پیمان فخری به آمادگی جهانی رسیدند طوری که خیلی از حریفان قدرتمند را در مسابقات مختلف شکست دادند. با نتایجی که شمشیربازان ما و به خصوص عابدینی در مسابقات اخیر گرفته‌اند، به فکر نتیجه گیری در المپیک هم هستیم. به هر حال عابدینی در همین مسابقات جایزه بزرگ جهانی برای اولین بار در طول تاریخ نایب قهرمان جهان شد، ضمن اینکه به عنوان نفر دوازدهم رنکینگ جهانی صاحب سهمیه شد. پس اگر شمشیربازی ایران در المپیک ریو نتیجه ای ایده آل گرفت، تعجب نکنید.

باقرزاده همچنین تاکید کرد: امروز به مرحله ای رسیده ایم که خیلی از کشورها و حتی ایتالیا، آلمان و آمریکا بدشان نمی آید با شمشیربازان ایران اردوی مشترک داشته باشند طوری برنامه ریزی می کنیم که بعد از اتمام مسابقات جهانی ریو که فقط در بخش تیمی برگزار می شود، بتوانیم اردوها و دیدارهای تدارکاتی خوبی با بهترین های دنیا برای شمشیربازان المپیکی‌مان مهیا کنیم.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید