Performancing Metrics

پرده نقره ای: جان اسلاتری | اتاق خبر
کد خبر: 331377
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 02:45
متولد ۱۳ آگوست ۱۹۶۲، بازیگر و کارگردان آمریکایی است. او برای بازی در نقش راجر استرلینگ در درام تلویزبونی «مد من» شناخته می‌شود. او تاکنون چهاربار برای این نقش نامزد دریافت جایزه امی شده و دو بار جایزه منتخب منتقدان تلویزیونی را برای همین سریال دریافت کرده

به گزارش اتاق خبر، این بازیگر سال ۲۰۱۳ برای نخستین بار تجربه کارگردانی فیلم بلند را انجام داد و فیلم «جیب خدا» را راهی سینماها کرد. فیلمنامه این فیلم را او با آلکس متکالف نوشته بود. این فیلم با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته پیت داکستر در سال ۱۹۸۳ ساخته شد و برای اولین بار در جشنواره ساندنس راهی سینماها شد.
این بازیگر که در رشته هنرهای زیبا تحصیل کرده می‌گوید وقتی جوان‌تر بود هم تلویزیون و هم سینما را دوست داشت و تا ساعت‌ها پس از شب به تماشای فیلم می‌نشست و برای همین صبح‌ها بیدار شدن از خواب برایش خیلی سخت بود. او بازیگر فیلم‌های شناخته شده‌ای است و در نقش سناتور والتر ماندل در فیلم «از زمین به ماه» سریالی از شبکه اچ‌بی‌او بازی کرده است. او در فیلم «جنسیت و شهر» نیز بازی کرد و بازیگر سریال «زنان خانه‌دار ناامید» نیز بود. او نقش پل مور را در برابر جولیا رابرتز در فیلم «لبحند مونالیزا» بازی کرد و در نقش یک دولت‌مرد در فیلم «پرچم‌های پدران ما» ساخته کلینت ایستوود هم جلوی دوربین رفت. اسلاتری راوی چندین کتاب شنیداری هم بود که رمان دون دلیلو با عنوان «مرد در حال سقوط» در سال ۲۰۰۷، «دوما کی» رمان روانشناسی ژانر وحشت نوشته استیون کینک در سال ۲۰۰۸ و رمان «وداع با اسلحه» نوشته ارنست همینگوی در سال ۱۹۲۹ از جمله این کتاب‌هاست.
این بازیگر در سال ۱۹۹۸ با تالیا بلاسام بازیگر ازداواج کرد و این زوج دارای یک فرزند پسر هستند.
در سال ۲۰۱۵ اسلاتری در نقش روزنامه‌نگاری به نام بن بردلی در فیلم تحسین شده «اسپاتلایت» بازی کرد؛ فیلمی که هم برنده جایزه اسکار شد و هم از نامزدهای گلدن گلوب بود. این بازیگر در سال ۲۰۱۵ در سریال تلویزیونی «مستند حالا!» نیز راهی صفحه‌های تلویزیونی شد و در یک مینی سریال دیگر با عنوان «تابستانی آمریکایی: اولین روز کمپ» نیز بازی کرد. وی سال ۲۰۱۶ بازیگر فیلم «تد ۲» هم بود و در فیلم «آنت من» یا «مرد مورچه‌ای» در کنار بازیگرانی چون مایکل داگلاس جلوی دوربین رفت.
این بازیگر پرکار و پرطرفدار با وجود همه مشغله‌هایی که در سال ۲۰۱۵ داشت، قرارداد جدیدی برای بازی در یک فیلم جدید امضا نکرده و به نظر می رسد پس از پشت سر گذاشتن سالی پرکار، به خودش اندکی استراحت داده است.

 منبع:باني فيلم

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید