هیچ پیشنهادی برای افزایش قیمت به شورای رقابت ارسال نشده است | اتاق خبر
کد خبر: 331407
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 04:20
با شروع سال جدید تنها ۴ هزار خودرو در کارخانه ها باقی مانده بود که آن هم به دلیل تست نشدن آن بوده و از ۵۰۵ هزار خودرو تولید شده، ۵۰۱ هزار خودرو فروخته شده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خانه ملت، هاشم یکه زارع با بیان اینکه قرارداد با پژو فرانسه نهایی شده است، گفت:مدیرعامل شرکت مشترک مشخص شده که در این دوره مدیرعامل ایرانی و رئیس هیئت مدیره فرانسوی است و در سال جاری اولین خودروهای تولیدی روانه بازار می شود.

مدیرعامل گروه صنعتی “ایران خودرو”، با اشاره به رایزنی های صورت گرفته با دیگر شرکت های خودروسازی دنیا، افزود:بر اساس رایزنی ها شرکت مشترکی با “بنز “تشکیل می شود، اما محصولات شرکت خودروسازی “سوزوکی” با تیراژ بالا به فروش می رسد.

قرارداد با شرکت پژو

ابتدای سال جاری تنها ۴ هزار خودرو در کارخانه ها باقی مانده بود

یکه زارع با بیان اینکه قرارداد سنگینی با خودروسازی پژو منعقد شد، ادامه داد: سیاست “ایران خودرو” این بوده که بیشتر قطعات محصولات تولیدی ساخت داخل باشد و همچنین صادرات از اولویت های مهم ایران خوردرو در قراردادها بوده که در تیراژهای بالای تولید ۳۰ درصد آن صادر می شود.

وی اظهار داشت: شرکت های خارجی که قصد تولید تیراژ بالا در ایران را دارند، باید ملزم به سرمایه گذاری شوند که درصورت عدم سرمایه گذاری اتفاقات گذشته تکرار می شود.

یکه زارع با بیان اینکه خودروسازی های داخل باید بر تولید با برند و طراحی مهندسان داخلی توجه کنند، افزود:قرار گرفتن در کنار شرکت های خارجی ما را خودروساز نمی کند.

 

هیچ پیشنهادی  برای افزایش قیمت به شورای رقابت ارسال نشده است

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بازار خودرو در شب عید از شرایط رکودی خارج شده است، یا خیر؟، تصریح کرد:با شروع سال جدید تنها ۴ هزار خودرو در کارخانه ها باقی مانده بود که آن هم به دلیل تست نشدن آن بوده و از ۵۰۵ هزار خودرو تولید شده، ۵۰۱ هزار خودرو فروخته شده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا “ایران خودرو” پیشنهادی به شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو داده است،تصریح کرد:هنوز هیچ پیشنهادی به شورای رقابت ارسال نشده است.

94105

منبع: اخبار خودرو

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید