جوانان مرکز ثقل اقتصاد مقاومتی | اتاق خبر
کد خبر: 331510
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 12:04
لازم است جوانان مرکز ثقل اقتصاد مقاومتی قرار گیرند تا هم گفتمان‌سازی هر چه بهتر صورت گیرد و هم گام‌های عملیاتی در این زمینه با قوت بیشتری برداشته شود.

اتاق خبر: جعفر سطوتی ، اگر می‌خواهیم شعار امسال یعنی "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" عملیاتی شود و در حد شعار باقی نماند، باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شاهد بسیج و تقویت حضور جوانان در عرصه‌های فکری و عملی مربوط به اقتصاد کشور باشیم.

وی درباره اهمیت پرداختن جوانان به اقدام و عمل در زمینه اقتصاد مقاومتی گفت: به تعبیر امام علی (ع) جوانان از سرعت و دقت بالاتری در تفکر و حافظه برخوردار هستنند و به تعبیر امام جعفر صادق (ع) جوانان به هر کار خیری شتابان ترهستند. تجربه تاریخی در پیروزی اسلام بر کفر در زمان پیامبر اسلام (ص) و پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) نیز حاکی از این واقعیت است که هر کجا جوانان پیشگام در یک نهضت و جنبش اجتماعی شده‌اند موفقیت قرین آن شده است.

رئیس کمیته جوانان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی نیز به همین نحو با استفاده از نیروهای جوان بهتر و سریع‌تر امکان‌پذیر می‌شود. مقام معظم رهبری نیز به تأسی از اهل بیت (ع) و تجارب تاریخی ایران و جهان بر نقش جوانان در ساختن کشور تاکید کرده‌اند.

سطوتی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: شرایط کنونی جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای است که مقام معظم رهبری انتخاب یک شعار اقتصادی را برای سال 1395 ترجیح دادند. اگرچه شعارهای چند سال گذشته عمدتاً اقتصادی بوده‌اند اما هنوز به گفتمان عمومی جامعه تبدیل نشده است.

وی در ادامه گفت: بهترین تجارب در ایران و جهان نشان می‌دهد که زمانی یک استراتژی یا سیاست کلان در اجرا موفق می‌شود که بتوان قبل از هر اقدامی آن را تبدیل به گفتمان غالب کرد. بدین معنا که همه شهروندان یک کشور خود را نسبت به آن موضوع ذی‌سهم بدانند و چه در اندیشه و چه در اقدام و عمل التزام نظری و عملی داشته باشند.

سطوتی در پایان اظهارکرد:‌ در چند سال اخیر موضوعات بسیار مهم و راهبردی از جمله سند چشم‌انداز افق 1404 ، سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که همه در یک راستا تنظیم و در حرکت هستند، آن طور که باید و شاید گفتمان‌سازی نشده است. مقام معظم رهبری با توجه به این واقعیت ترجیح دادند که یک بار دیگر شعار سال در راستای تقویت این گفتمان اعلام شود و در این میان همه مردم و به ویژه جوانان را به تدبّر و تعمق در زمینه مبنای منطقی و استدلالی شعار «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» فرا خواندند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید