مرکز تهران بدلیل تراکم بالا بیشترین نیاز را به فضای گردشگری دارد | اتاق خبر
کد خبر: 331550
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 14:45
شهردار تهران از پروژه در حال احداث اراضی انبار نفت به بوستان و مرکز تفریحی و گردشگری منطقه 11 بازدید کرد.

اتاق خبر: محمدباقر قالیباف به اتفاق هیئت همراه در بازدید از پروژه بوستان تبسم که فاز اول آن به زودی آماده بهره برداری خواهد شد، از فضاهای کارگاهی و فضای سبز ایجاد شده در بوستان تبسم بازدید کرد.

فاز اول بوستان تبسم به مساحت 12هزار متر مربع در محدوده اراضی انبار نفت از سوی شهرداری منطقه 11 در دست احداث است. این اراضی 6 هکتار وسعت دارد که در مراحل بعد عملیات ایجاد مراکز گردشگری و تفریحی برای شهروندان مرکز و جنوب پایتخت در آن انجام خواهد شد.

این بوستان وسیع با تجهیزات و خدمات بسیار مجهز که فضاهای گردشگری و تفریحی مناسب برای خانواده ها در آن فراهم خواهد شد؛ با دسترسی آسان قابلیت بهره مندی تمامی شهروندان تهرانی به ویژه ساکنین محله های مرکزی و جنوبی پایتخت را دارد .

شهردار تهران که با همراهی شهردار منطقه 11 از روند عملیات اجرایی بوستان تبسم بازدید کرد، ضمن تأکید بر ایجاد فضاهای سبز در هسته مرکزی و جنوبی شهر تهران که به دلیل تراکم بافت مسکونی و جمعیتی و نیز کمبود زمین، بیشترین نیاز به بوستان و فضاهای تفریحی و گردشگری را دارد، افزایش سرانه فضای سبز برای ایجاد امکانات مناسب تفریحی و رفاهی برای ساکنان این محله ها را ارزشمند دانست.

بر اساس این گزارش بوستان بزرگ 6 هکتاری تبسم در خیابان شیخ محمدی زیر پل جوادیه واقع شده و امکانات زمین بازی کودکان، زمین فوتبال، زمین بسکتبال، سالن آمفی تئاتر روباز، پارک آموزش ترافیک، پایانه مسافربری، پارکینگ های طبقاتی و روباز، مسیر پیاده­روی (جاده سلامت)، زمین اسکیت، بوستان و آلاچیق برای آن در نظر گرفته شده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید