فعاليت ۱۵ هزار کانون ورزشی درون مدرسه‌ای در سال ۹۵ | اتاق خبر
کد خبر: 332012
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 21:27
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از فعاليت ۱۵ هزار کانون ورزشی درون مدرسه‌ای درسال ۹۵ خبر داد.

اتاق خبر: مهرزاد حمیدی با اشاره به ادامه فعالیت کانون‌های ورزشی مدارس درسال جاری، اظهار كرد: موضوع کانون‌های ورزشی درون مدرسه‌ای را در شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش مطرح خواهم کرد و تأکید می‌کنم که می‌خواهیم مدارس را کانون فعالیت محله کنیم.

حمیدی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های سال جاری توجه بیشتر به کانون‌های ورزشی خواهد بود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اطراف مدارس را آپارتمان‌های مسکونی احاطه کرده است، در نظر داریم تا در ساعات غیر رسمی، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که بچه‌ها برای ورزش به مدرسه بیایند.

وی گفت: نمی‌خواهیم ۱۰۵ هزار مدرسه کشور را کانون ورزشی کنیم بلکه چشم انداز راه‌اندازی کانون‌های ورزشی درون مدرسه‌ای در سال ۹۵ حدود ۱۵ هزار کانون در ۱۵ هزار مدرسه خواهد بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در تابستان سال گذشته ۹ هزار کانون را راه‌اندازی کردیم اما با شروع سال تحصیلی این عدد کاهش یافت و اکنون در تلاش هستیم تا این کانون‌ها را در سال جاری به ۱۵ هزار عدد برسانیم.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم ۲۰۰ هزار دانش‌آموز را در کانون‌های ورزشی پوشش دهیم عدد خیلی خوبی در خصوص کانون‌های ورزشی درون مدرسه‌ای خواهد بود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید