هيلاري كلينتون امنيت ملي آمريكا را به خطر نينداخته است | اتاق خبر
کد خبر: 332114
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 01:14
اوباما:
باراك اوباما روز يكشنبه گفت كه هيلاري كلينتون نامزد پيشتاز حزب دمكرات در انتخابات رياست جمهوري آمريكا، هيچگاه در مورد مساله استفاده از ايميل خصوصي براي ارسال پيام هاي دولتي در زمان تصدي مقام وزارت امور خارجه، امنيت ملي آمريكا را به خطر نينداخته است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، اوباما در مصاحبه اي كه از شبكه خبري فاكس نيوز منتشر شد، افزود: كلينتون بي دقتي در مورد مساله نامه هاي الكترونيك را كه در آن از يك سرور خصوصي براي امور دولتي استفاده كرده، پذيرفته است.

اوباما گفت: به نظر من اين موضوع اهميت دارد كه در نظر داشته باشيم كه وي به مدت 4 سال به عنوان وزير امور خارجه به كشورش خدمت و كارهاي برجسته اي كرده است.

رويترز نوشت: رسوايي استفاده كلينتون از ايميل شخصي خود در زمان تصدي مقام وزارت خارجه آمريكا به يكي از معضلات وي براي نامزدي رياست جمهوري تبديل شده است، اين در حاليست كه وي در ميان ديگر نامزدهاي رياست جمهوري حزب دمكرات، كار چندان دشواري در پيش رو ندارد.

در نامه ژنرال 'چارلز مك كالو'، ناظر بر سازمان هاي اطلاعاتي آمريكا، خطاب به كنگره اين كشور آمده است، دستكم در يك نمونه 40 موردي از 30 هزار ايميل شخصي هيلاري كلينتون، چهار مورد اطلاعات طبقه بندي شده محرمانه ارسال و دريافت شده است.

رويترز افزود: وي در استفاده از ايميل شخصي براي انجام كارهاي دولتي متهم به نقض قانون شده است. اين مساله در ماه مارس گذشته بر ملا شد.

در حالي كه هيلاري كلينتون در رقابتي آسان با ديگر نامزدهاي حزب دمكرات روبه رو است، اما نظر سنجي هاي جديد نشان مي دهد اكثريت راي دهندگان وي را به ويژه بر سر مساله جنجال برانگيز ايميل هاي شخصي، فردي غيرقابل اعتماد مي دانند.

در ماه مارس 2015 ميلادي روزنامه نيويورك تايمز در گزارشي اعلام كرد هيلاري كلينتون در زمان تصدي مقام وزارت خارجه آمريكا به جاي استفاده از سرورهاي امن دولتي، از ايميل شخصي بر روي سرورهاي غيردولتي استفاده كرده است.

هيلاري كلينتون در اين مدت بين 30 تا 32 هزار ايميل كه شامل 55 هزار صفحه اسناد و مدارك مي شد را از طريق ايميل شخصي خود ارسال و دريافت كرده است.

اين تعداد از ايميل ها بعدا از روي سرور غيردولتي كه ايميل شخصي هيلاري كلينتون بر روي آن قرار داشت، حذف شدند.

850 صفحه از اسنادي كه در ايميل هاي شخصي هيلاري كلينتون قرار داشت و بعدها حذف شد، مربوط به حادثه حمله به كنسولگري آمريكا در بنغازي ليبي در سال 2012ميلادي بود كه اين امر خشم سياستمداران كنگره و سناي آمريكا كه كميته تحقيقي را در اين زمينه تشكيل داده بودند، برانگيخت.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید