کمال تبریزی برای کودکان فیلم می‌سازد | اتاق خبر
کد خبر: 332155
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 07:06
جریان نمایش‌ فیلم‌های کودک و نوجوان با ساماندهی سالن‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مدارس کشور توسعه می‌یابد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، علیرضا حاجیان‌زاده در جریان بازدید از پشت صحنه ساخت فیلم جدید محمدعلی طالبی با عنوان «پایان رویاها» با اعلام این خبر تصریح کرد: سینمای کودک سال‌های گذشته نتوانسته است مخاطب خود را پیدا کند به همین دلیل سینماهای کشور چندان از این فیلم‌ها استقبال نمی‌کنند. برنامه امسال کانون ساماندهی اکران و سالن‌های فیلم کودک است، این سالن‌ها در اختیار کانون پرورش فکری و آموزش و پرورش است و می‌توانیم با استفاده از آن‌ها، این اکران را سامان دهیم.  

وی توضیح داد: بیش از 300 سالن را شناسایی کرده‌ایم و طی توافق با معاونت فرهنگی و پرورشی و دستور دکتر علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، مدیریت آماده‌سازی برای نمایش این فیلم‌ها با کانون خواهد بود و کانون تعهد کرده فیلم‌های مناسب را از بایگانی‌های فیلم و تولیدات مناسب این حوزه آماده کند و از این راه جریان اکران فیلم کودک در کشور را توسعه دهد. 

مدیرعامل کانون ادامه داد: مخاطبان خاص ما یعنی کودکان و نوجوانان هم به صورت گروهی از مدارس در سالن‌ها حضور می‌یابند و این فیلم‌ها را تماشا می‌کنند و در ساعات بعد از ظهر و تعطیلی مدارس هم بچه‌ها به همراه خانواده‌های خود به سا‌لن‌های سینما می‌آیند؛ ما این نوع حضور و استقبال مدارس و خانواده‌ها را در حوزه تئاتر و سالن‌های مرکز تئاتر کانون هم تجربه کردیم و امیدواریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم به ما در اکران فیلم‌های جدید کانون کمک کند. 

حاجیان‌زاده با اشاره به کم‌رنگ شدن فعالیت‌های سینمایی کانون در سال‌های اخیر تاکید کرد: سیاست ما در دو سال و نیم گذشته توسعه فعالیت‌های سینمایی کانون بوده و در این زمینه در سال گذشته 13 عنوان فیلم پویانمایی کوتاه و 27 عنوان فیلم زنده کوتاه تولید کردیم که امیدواریم بتوانیم این آثار را در تلویزیون به نمایش بگذاریم. 

وی ادامه داد: فیلم‌ «پایان رویاها» به کارگردانی محمدعلی طالبی - از چهره‌های برجسته و شناخته شده حوزه سینمای کودک که سابقه درخشانی در این زمینه دارد و آثارش همیشه در ایران و جهان درخشیده - یکی از فیلم‌های بلند سینمایی کانون است که اکنون کار فیلم‌برداری آن آغاز شده است. 

مدیرعامل کانون اضافه کرد: کارگردان این فیلم در کودکی و نوجوانی عضو کانون بوده و کار فیلم‌سازی را از مراکز کانون آغاز کرده و امروز به عنوان یک چهره مطرح سینمای کودک، قبول کرده است تا فیلم ویژه‌ای را برای کانون کارگردانی کند و اکنون ما برای بازدید از روند کار و قدردانی از عوامل تولید، سر صحنه همین این فیلم حاضر شدیم. 

حاجیان‌زاده تصریح کرد: از همان ابتدای کار سیاست، تقویت و بازسازی حوزه سینمایی کانون را اعلام کردم و اکنون با شروع تولید این فیلم سینمایی حس خوبی به من دست داده که به انتظارهای همکاران‌مان پاسخ می‌دهیم؛ پشت صحنه به آقای طالبی گفتم این کار باعث شد تا جمعیت زیادی از همکاران ما، مربیان و کارشناسان کانون سراسر کشور از این اقدام خوشحال شوند. امیدوارم بتوانیم گام‌های بعدی را هم برداریم و این جریان سینمایی، مانند زمان‌هایی که کانون در حوزه سینمای کودک می‌درخشیده بار دیگر احیا شود. 

وی اظهار امیدواری کرد کار ساخت این فیلم کانون پیش از آغاز جشنواره فیلم کودک به نتیجه برسد و شاهد نمایش این اثر در جشنواره باشیم. 

حاجیان‌زاده همچنین از ساخت فیلم سینمایی دیگری در کانون به کارگردانی کمال تبریزی خبر داد و گفت این اثر در مرحله‌ی نگارش فیلم‌نامه است و امیدواریم که کار ساخت این فیلم نیز امسال آغاز شود. 

مدیرعامل کانون پرداختن به موضوع‌های مورد نیاز کودکان را از معیارهای اصلی کانون برای تصویب یک اثر سینمایی عنوان کرد و گفت: در همین فیلم «پایان رویاها» موضوع رویاپردازی و تخیل در یک کودک و حتی تغییر این رویا در ذهن او و البته برقراری ارتباط بین کودک و عناصر محیط زیست مورد توجه بوده است. 

حاجیان‌زاده و هیات همراه روز 18 فروردین 1395 - در حالی‌که تنها چند روز از آغاز فیلم‌برداری فیلم پایان رویاها گذشته بود - سر صحنه فیلم‌برداری این اثر در شیرگاه مازندران حاضر شدند و با کارگردان و عوامل فیلم گفت‌و‌گو کردند. 

مدیرعامل را در این سفر، معاون تولید، مدیر مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل و مدیرکل کانون استان مازندران همراهی می‌کردند. 

محمدعلی طالبی نیز در حاشیه این بازدید اظهار امیدواری کرد که کار فیلم‌برداری این فیلم سینمایی، 45 روزه به پایان برسد. 

او از علی‌محمد قاسمی به عنوان مدیر فیلم‌برداری، حسین بشاش مدیر صدابرداری و حسن حسن‌دوست تدوین‌گر نام برد. 

به گفته‌ی وی در این فیلم تعدادی از بازیگران سطح بالای سینما و تئاتر استان مازندران نقش‌آفرینی می‌کنند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید