مرحله دوم انتخابات تربت حیدریه دهم اردیبهشت ماه برگزار می شود | اتاق خبر
کد خبر: 332223
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 11:20
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان خراسان رضوی و در حوزه انتخابیه تربت حیدریه و «مه ولات» به دور دوم کشیده شد که این انتخابات در دهم اردیبهشت ماه برگزار می شود.

اتاق خبر: دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هفتم اسفند ماه در سراسر کشور برگزار شد که این انتخابات در استان خراسان رضوی، تنها در حوزه انتخابیه تربت حیدریه و مه ولات به دور دوم کشیده شد.

در دور نخست این انتخابات از مجموع ۲۱۰ هزار واجد شرایط رای، ۱۷۳ هزار و ۹۷ رای اخذ شد که حضور ۷۵ درصدی مردم رقابت بین سعید باستانی با ۳۹ هزار و ۵۷۱ رأی و ابوالقاسم خسروی با ۳۱ هزار و ۳۱۷ رأی انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه و مه ولات را به دور دوم کشاند.

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص زمان برگزاری دور دوم این انتخابات اظهار کرد: دور دوم انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه و مه ولات ۱۰ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

مسعود محولاتی افزود: دو کاندیدای راه یافته به دور دوم این انتخابات می توانند به مدت یک هفته پیش از انتخابات در این حوزه انتخابیه تبلیغات داشته باشند.

وی تاکید کرد:‌ تبلیغات این دو کاندیدا در صبح پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه تمام می شود.

گفتنی است؛ انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه و مه ولات در ۲۷۵ شعبه اخذ رای صورت می پذیرد که ۱۶۸ شعبه در شهرستان تربت حیدریه، ۴۷ شعبه در شهرستان مه ولات و ۶۰ شعبه نیز در شهرستان زاوه قرار دارند.

خراسان رضوی در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی چهار میلیون و ۴۰۰ هزار واجد شرایط اخذ رأی داشت که حدود سه میلیون نفر از مجموع واجدان شرایط در این دوره از انتخابات شرکت کردند.

خراسان رضوی در این انتخابات مشارکتی ۶۸ درصدی را رقم زد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید