آتش بس در یمن همراه با تهدید سعودیها آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 332266
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 14:10
ایرنا نوشت: آتش بس مورد توافق دریمن درحالی ازدقایقی پیش (بامداد دوشنبه) اجرایی شد که درگیری های روزیکشنبه وتهدید تازه ائتلاف سعودی ابهام های تازه ای درباره سرنوشت این آتش بس ایجاد کرد.

اتاق خبر - آغاز این آتش بس كه به ابتكار سازمان ملل متحد مورد موافقت طرف های درگیر در این جنگ قرار گرفت، ازساعت 21 به وقت گرینویچ به اجرا در آمد.

ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی دربیانیه ای تهدید كرد: حق پاسخگویی به هرگونه حمله ای در دوره آتش بس را برای خود محفوظ می داند.
درهمین حال، سرتیپ احمد العسیری سخنگوی نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی اعلام كرد كه فرماندهی ائتلاف به آتش بس دریمن پایبند خواهد بود.

وی در این حال تهدید كرد كه نیروهای ائتلاف واكنش به هرگونه نقض آتش را برای خود محفوظ می دارد. همزمان با این تهدید، رسانه های عربی از جمله الجزیره در زمینه سازی برای حملات آتی ائتلاف عربی ، مدعی نقض زودهنگام آتش بس توسط انصارالله شدند.
تا كنون چندین بار تلاش برای رفع مناقشه یمن كه موجب یك بحران انسانی در فقیر ترین كشور عربی شده است ، با شكست روبرو شده و تهدیدهای جدید سعودی ها موفقیت آتش بس جدید را نیز در هاله ای از ابهام قرار داده است.

با گذشت یك سال از تجاوز ائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن، مقاومت مردم در برابر حملات همچنان ادامه دارد.

عربستان با ائتلاف 9 كشور عربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریكا از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز كرد تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این كشور را به حاكمیت بازگرداند. عربستان و متحدانش در این مدت جنایات زیادی مرتكب شده از جمله جنگنده های عربستان اواخر اسفند ماه سال گذشته در یكی از خونبارترین حملات به بازاری در استان حجه 119 نفر را به خاك و خون كشیدند و برای كاستن از فشار محكومیت جهانی ، وعده كاهش حملات و آتش بس را دادند.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید