Performancing Metrics

طرح توزیع عادلانه آب | اتاق خبر
کد خبر: 332360
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 17:51
مشاور وزیر نیرو با اعلام اینکه طرحی برای توزیع عادلانه آب در دست بررسی است گفت: این طرح با تعریف الگوی دقیق مصرف آب برای هر فرد ساکن در اشتراک آب، جدول مصرف جدیدی را ارائه خواهد کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، حمیدرضا جانباز امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره طرح مطالعاتی توزیع عادلانه آب بر اساس تعداد افراد ساکن در هر اشتراک گفت: ما باید به سمتی برویم که الگوی مصرف بر مبنای تعداد نفرات در هر اشتراک تعریف شود.

مشاور وزیر نیرو با تاکید بر اینکه این طرح مطالعاتی از سوی وزارت کار و استفاده از بانک اطلاعاتی یارانه ها صورت خواهد گرفت اظهارداشت: برای توزیع عادلانه آب، باید بدانیم در هر اشتراک چند نفر ساکن هستند و آنگاه نسبت به توزیع آب و همچنین دریافت هزینه آن اقدام نماییم.

جانباز با بیان اینکه میزان مصرف یک اشتراک با ۱۵ نفر جمعیت با اشتراکی ۲ نفره تفاوت دارد افزود: این طرح فعلا در تهران در دست مطالعه قرار دارد و ما اطلاعات مشترکان را دریافت می کنیم که در نهایت مشخص شود تعداد مصرف کنندگان آب در هر اشتراک چند نفر است.

این مقام مسئول در وزارت نیرو ادامه داد: از این طریق قادر خواهیم بود میزان مصرف دقیق آب هر خانوار را محاسبه کنیم و اگر افراد ساکن در هر اشتراک بخواهند مصرف بیشتری از الگوی تعریف شده داشته باشند، باید هزینه بیشتری نیز بپردازند.

وی همچنین از ۲۳ قرارداد بزرگ آماده امضا در بخش آب به ارزش ۱۷۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: سال گذشته نیز ۱۱۰۰ میلیارد تومان طرح در صنعت آب و فاضلاب اجرایی شد. طرح های امسال در زمینه های مختلفی از جمله نمک زدایی آب دریا و همچنین اجرای طرح های آب و فاضلاب خواهد بود.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید