۵۶ مسجد در زنجان برای مراسم اعتکاف پیش بینی شده است | اتاق خبر
کد خبر: 332434
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 21:17
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان از اختصاص ۵۶ مسجد در استان برای مراسم اعتکاف امسال خبر داد و گفت: احتمال افزایش این تعداد مسجد نیز وجود دارد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان، ولی الله مصائبی افزود: ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف در سطح استان زنجان از ۲۱ فروردین تا ۳۰ فروردین ماه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه علاقمندان به ثبت نام می توانند در شهرستان زنجان به امامزاده سید ابراهیم (ع) ، حسینیه اعظم و اداره کل تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان مراجعه نمایند اظهارداشت: ثبت نام از ۲۱ تا ۳۰ فروردین ماه به صورت اینترنتی دراین سه مراکز صورت می گیرد و مبلغ دریافتی از معتکفین ۴۰ هزار تومان است که مابقی این مبلغ نیز از کمک دستگاههای فرهنگی استان تأمین می شود و خیرین استان می توانند با مراجعه به این سه مرکز اعلام شده در شهرستان زنجان و در سایر شهرستان ها با مراجعه به ادارات تبلیغات اسلامی آن شهرستان ها و مراکز اعلام شده نسبت به تأمین هزینه معتکفین نیازمند در این امر خدا پسندانه شرکت کنند .

حجت الاسلام مصائبی تصریح کرد: ثبت نام حضوری معتکفین نیز از ۲۵ تا ۳۰  فروردین ماه درمراکز ثبت نام اعتکاف صورت می گیرد.

دبیر ستاد اعتکاف استان زنجان از اختصاص ۵۶ مسجد در استان به مراسم اعتکاف امسال خبر داد و گفت: احتمال افزایش این تعداد مسجد نیز وجود دارد .

 حجت الاسلام مصائبی ادامه داد: از برنامه های فرهنگی امسال اعتکاف می توان به برگزاری جشن میلادحضرت علی (ع)، تشکیل حلقه های بصیرتی ، برگزاری مراسم وفات حضرت زینب (س)، سخنرانی چهره های شاخص، برنامه قرآن در زلال اعتکاف، اعمال ام داوود، مناجات سحر، احکام و کتابخوانی سیار اشاره کرد.

وی یادآور شد: هماهنگی لازم با دستگاه های مرتبط با اعتکاف از جمله نیروی انتظامی، آموزش و پرورش ، دانشگاه ها ، شهرداری، اورژانس، آتش نشانی و صدا و سیما ، اوقاف و ارشاد بعمل آمده تا این مراسم معنوی به بهترین شکل  برگزار شود. حجت الاسلام مصائبی افزود : سایت www.etekaf-zn.ir برای این منظور راه اندازی شده است.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید