۴۵درصد از دارایی های تامین اجتماعی به صورت بورسی مدیریت می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 332468
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 22:41
معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی گفت: بالغ بر ۴۵ درصد از اموال و دارایی های این سازمان به صورت بورسی مدیریت می شوند.

اتاق خبر: نجات امینی ، عمده سرمایه های سازمان تامین اجتماعی در شرکت های بورسی متعلق به حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی، پالایشگاهی، داروئی و معادن است.

وی با اشاره به ورود سازمان تامین اجتماعی به حوزه های جدید سرمایه گذاری در سال جاری گفت: از مهمترین رویکردهای سرمایه گذاری در این سازمان، شناسایی و حضور در بازارهای استراتژیک و ترجیحاً بزرگ مقیاس ملی و فراملی بوده است.

معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: عمده سرمایه گذاری های جدید سازمان در بخش های نفت، گاز و انرژی و مخابرات و یک مورد نیز سرمایه گذاری خارجی در کارخانه سیمان العماره بغداد بوده است.

امینی با اشاره به ملاک های سرمایه گذاری های سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: منطبق بودن طرح ها و فرصت های پیشنهادی سرمایه گذاری ها با استراتژی های مصوب این حوزه، بهره مندی از نرخ بازدهی، ریسک و نقدشوندگی مناسب  و نحوه تامین منابع مالی مشخص و قابل حصول از موارد قابل توجه برای سرمایه گذاری هاست.

وی افزود: سرمایه گذاری های سازمان با هدف حفظ و ارتقای ارزش ذخایر و دارای های بیمه شدگان و بازنشستگان انجام می شود.

امینی با بیان اینکه رفع تحریم ها فضای جدیدی در اقتصاد کشور ایجاد می کند، گفت: در این شرایط سازمان تامین اجتماعی، تلاش برای افزایش توان رقابتی شرکت های زیرمجموعه و رفع تمامی موانع فراروی آنها، ارتقای سطوح مختلف تکنولوژی های سرمایه گذاری سازمان، دستیابی به تامین منابع مالی مناسب داخلی و بین المللی، مشارکت با شرکای تجاری معتبر برای تامین و اجرای به موقع طرح ها و حضور در بازارهای مالی و بین المللی را مورد توجه قرار داده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید