ايجاد اشتغال از برنامه هاي دولت در اجراي اقتصاد مقاومتي است | اتاق خبر
کد خبر: 332637
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 13:15
استاندار يزد با اشاره به نامگذاري امسال به عنوان اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل اظهار داشت : يكي از محورها و برنامه هاي دولت در اجراي اقتصاد مقاومتي بحث اشتغال است.

اتاق خبر - سيدمحمد ميرمحمدي دوشنبه شب در نخستين نشست كارگروه اشتغال استان افزود: متاسفانه فرهنگ كار در حال حاضر براي تحصيل كرده‌ها بيشتر به اداري و پشت ميز نشيني محدود شده كه بايد اين فرهنگ تغيير يابد و گفتمان 'كار مهم است' در جامعه گسترش يابد.

وي گفت: اقتصاد مقاومتي مجموعه‌اي از فعاليت‌هاست كه اقتصاد كشور ما را مقاوم و در قبال بعضي از جريان‌هاي داخلي و خارجي مصون مي دارد.
ميرمحمدي با بيان اينكه ايجاد اشتغال به الزاماتي نياز دارد گفت: ايده‌پردازي و كارآفريني يكي از اين الزامات است كه نمونه‌اي از آن اعضاي همين كارگروه اشتغال است كه به هم‌فكري و همكاري در زمينه ايجاد زمينه‌ها و نوع اشتغال مي‌پردازند.
استاندار يزد تصريح كرد: اين حوزه الزامات ديگري چون سرمايه‌گذاري نيز دارد كه در اين خصوص بايد تلاش در جذب سرمايه‌گذار داخلي و خارجي و پشتيباني از سرمايه گذاري را مدنظر داشته باشيم.
ميرمحمدي، تسهيل در صدور مجوزها ،برنامه ريزي در همه مراحل ايجاد اشتغال ،برندسازي، بازاريابي و صادرات و برنامه ريزي در جهت تطبيق حوزه هاي اشتغال با تحصيلات فارغ التحصيلان را از ديگر الزامات ايجاد اشتغال دانست.
استاندار يزد گردشگري، شركت‌هاي دانش بنيان، كشاورزي، واحدهاي گلخانه‌اي، دامداري‌ها، واحدهاي صنعتي و موارد بسيار ديگر را از جمله ظرفيت‌هاي ايجاد اشتغال استان يزد عنوان و اضافه كرد : از سوي ديگر با اين روندي كه آي‌ تي در حال توسعه است فرصت بسيار گسترده‌اي براي ايجاد اشتغال و استفاده از اين فرصت است.
به گفته ميرمحمدي ، صنايع دستي از فرش گرفته تا بحث‌هاي گلدوزي، چادرشب، گليم‌دوزي و سفالگري و ديگر عرصه‌ها از ديگر ظرفيت‌هاي استان يزد در بخش ايجاد اشتغال است.
وي از ديگر زمينه هاي رشد اشتغال در استان حوزه هاي طلا و جواهر و مبل اعلام كرد و ادامه داد:از اين رو و با هدف كمك به رونق اين دو بخش و ايجاد رقابت بين فعالان اين عرصه، ايجاد دو شهرك طلا و جواهر و نيز شهرك مبل به منظور تهيه مبل، پارچه مبلي، چهارچوبه‌هاي مبل و مبل‌سازي و بازار مبل به تصويب رسيده است.
اين مسئول در ادامه با اشاره به اينكه آمار بيكاري در يزد 11 و 2 دهم درصد است گفت:بايد واقعيات را بيان كنيم و به دنبال حل مشكل و ايجاد فرصت‌هاي شغلي جديد باشيم.
استاندار يزد با اشاره به سفر مديرعامل صندوق اميد و كارآفريني كشور هم گفت: قرار شده سقف تسهيلات افزايش يابد ضمن آنكه از حوزه گردشگري استان به صورت جداگانه حمايت شده و تسهيلات به آنها داده شود.
در اين جلسه رياحي مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان يزد نيز گزارشي از وضعيت ثبت اشتغال در سامانه سامد و نرخ بيكاري و اشتغال استان ارائه كرد

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید