چشم‌انداز بانکداری اروپا نامطمئن‌تر از سال ۲۰۰۹ | اتاق خبر
کد خبر: 332757
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 20:30
رئیس بانک BPCE اعلام کرد: با توجه به نرخ بهره منفی و دیجیتالی‌شدن بانکداری، چشم انداز صنعت بانکداری اروپا در بسیاری از جنبه‌ها نسبت به سال ۲۰۰۹ از قطعیت کمتری برخوردار است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از بلومبرگ، فرانسیس پرول رئیس گروه BPCE دومین بانک بزرگ فرانسه در حاشیه کارگروه آمبروستی در چرنوبیوی ایتالیا اعلام کرد: رشد چین در حال کاهش است، قیمت نفت با عواقب غیرمنتظره‌ای پایین آمده است و خطرات سیاسی در مناطق مختلف وجود دارد. بانک‌ها همچنین باید با تغییرات ساختاری نظیر دیجیتالی‌شدن تغییر عظیم کسب‌وکار بانکداری‌های خرد، نرخ بهره منفی و تغییر چشم‌انداز قانون‌گذاری کنار بیایند.

بانک‌های اروپایی از نرخ بهره بسیار پایین، قیمت کالاهای اساسی در حال سقوط و رشد کم‌عمق بازارهای در حال ظهور رنج می‌برند. نگرانی‌ها در خصوص کیفیت دارایی و کفایت سرمایه موجب کاهش ارزش سهام شده است. شاخص اندازه‌گیری بانک‌های اروپایی در سال جاری ۲۵ درصد افت کرده که بدترین عملکرد در میان ۱۹ گروه صنعتی شاخص استاکس اروپا بوده است.

پرول اعلام کرد: نرخ بهره منفی باعث ضربه خوردن سودآوری بخش مالی شده است. به نظر من بخش مالی با یک جو غیرمعمول مواجه خواهد شد اما این جو احتمالا جو حاکم بر اروپا در چند سال آینده خواهد بود.

منبع: مهر

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید