جلیلی: امکان شناسایی دهک‌ها بسیار سخت است | اتاق خبر
کد خبر: 332778
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 21:54
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به موافقت مجلس با حذف یارانه نقدی سه دهک بالای جامعه گفت: امکان شناسایی این دهک‌ها بسیار سخت است.

اسماعیل جلیلی گفت: امیدواریم دولت در مدت باقی مانده تا تصویب آیین نامه اجرایی بودجه به داده‌هایی دست پیدا کند تا بتواند نسبت به اجرای حکم هدفمندی یارانه ها اقدام عملی داشته باشد.

وی گفت: این مسأله دولت را با مشکل مواجه می‌کند، هر چند که به لحاظ پرداخت ممکن است یک سری گشودگی هم ایجاد کند یعنی دولت منابعی که به دست می آورد راحت تر بتواند در اجرای این قانون صرف کند.

وی افزود: امسال دولت با مسأله انتخابات هم مواجه است و افکار عمومی انتظار دارند برنامه‌های دولت محقق شود. درواقع رضایت‌مندی و عدم رضایت مردم در این سالها برای تمامی دولت‌ها مهم بوده است که تلاش کنند اقداماتی انجام دهند که منجر به رضایت مندی بیشتر مردم شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص شناسایی دهک ها نیز این گونه اظهار نظر کرد که امکان شناسایی این دهک‌ها برای دولت بسیار سخت است کما اینکه در جلسه علنی امروز مجلس معاون رئیس جمهور و وزیر کار هم اشاره کردند که امکان اینکه بتوانند در هر دهک مشخصات افرادی که مشمول آن دهک می‌شوند را به طور شفاف بیان کنند در اختیار ندارند.

وی هم‌چنین اظهار کرد: یکی از احکامی که قابل پیش‌بینی است که در سال 95 اهداف‌ آن محقق نخواهد شد همین حکم هدفمندی یارانه است، سال گذشته هم شرایط به همین حالت بود که برآورد شد 6 میلیون شناسایی می شوند اما در عمل برای یک و نیم میلیون این امر محقق شد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: باید منتظر ماند تا دولت در این یکی دو ماه باقی‌مانده که آیین نامه اجرایی بودجه تصویب می‌شود به داده‌هایی دست پیدا کند که بتواند نسبت به اجرای این حکم اقدام عملی جدی داشته باشد اگر هم غیر از این باشد یقینا دولت خود پیشگام شده تا اصلاحاتی را در آن انجام دهد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید