50 داعشی در آستانۀ بازگشت به خانه | اتاق خبر
کد خبر: 332799
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 23:08
اجازه گروه تروریستی داعش به ۵۰ نفر از عناصر انگلیسی خود برای بازگشت به این کشور، نگرانی مقامات انگلیسی را درخصوص وقوع عملیات انتحاری برانگیخته است.

اتاق خبر - روزنامه انگلیسی تایمز روز سه شنبه با اعلام این موضوع تأکید کرد: موافقت داعش با بازگشت این افراد به انگلیس، نگرانی‌هایی را درخصوص برنامه این عناصر برای اجرای عملیات انتحاری به وجود می‌آورد.

بر اساس این گزارش، مسئولان نهادهای مبارزه با تروریسم در انگلیس، در حال بررسی اسنادی هستند که طبق آنها داعش به عناصر انگلیسی خود اجازه بازگشت داده است.

تایمز خاطرنشان کرد: این اسناد جزو هزاران سندی هستند که سایت روزنامه سوری "زمان الوصل" آنها را منتشر کرده است.

در این اسناد ادعا شده است که داعش به عناصر خود به دلایل مختلفی مانند کار و یا مسائل خانوادگی، اجازه می دهد به کشورهایشان بازگردند. به گزارش العالم، این روزنامه نوشت: در یکی از این اسناد، یک انگلیسی به نام "سعید حمید" که از عناصر ناشناس داعش است اجازه گرفته است که به کشورش بازگردد، ولی برگه های او پس از کشته شدنش بازگردانده شد.

حمید در سن 21 سالگی به پدرش گفته بود که یک هفته با دوستش به تعطیلات می رود، ولی هیچگاه بازنگشت. البته حمید به داعش دروغ گفته بود و در فرمهایی که به او داده بودند نوشته بود که یتیم است و می خواهد به عنوان معلم انگلیسی و یا در بخش رسانه و یا رایانه فعالیت داشته باشد. داعش 6 ماه پس از خروج حمید از انگلیس، عکسی را از جسد او منتشر کرد.

تسنیم

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید